ATAKENT HASTANESİ VE SAĞLIK KOMPLEKSİ AÇILIYOR..

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
YALOVA VE BÖLGE İÇİN BÜYÜK İHTİYAÇ OLAN OLAN ATAKENT HASTANESİNDE SONA GELİNDİ..
YAKINDA Hacımehmet Ovasında kendi ve yeni binasında hizmet verecek olan Özel Atakent hastanesi basına tanıtıldı..
Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı basın mensuplarına Sağlık Kompleksi niteliğinde ki  Hastaneyi anlatırken şu bilgilere yer verdi;
Op.Dr. İlyas Şahin, ‘bölge hastanesi niteliğindeki kurumumuzda 500’e yakın personel istihdam edeceğimiz gibi vatandaşlarımız her türlü sağlık hizmeterinden yararlanmak için başka illere gitmelerine gerek kalmayacaktır’ diye konuştu.
MÜLKİYETİ şirketlerine ait olan Atakent hastanesinin bir iki ay içerisinde hizmete sokulacağını açıklayan Başhekim Dr. İlyas Şahin, ‘bu hastanemiz Yalova için büyük bir kazançtır. Kentin en güzel yerinde çok modern, tıp alanında gelişen teknolojinin son örneklerinin satın alındığı kurumumuzda kendi alanlarında uzman doktorlar ve sağlık personeli çalışacaktır. 500 kişiye istihdam yaratacağız. Hastanemiz için şu ana kadar 65 milyon tl para harcanmıştır. Sağlık Bakanlığının belirlediği fiyat politikasının altında uygulayacağımız çalışmalar ile önemli olan vatandaşlarııza sağlığın en kalitesini en uygun fiyatlarda sunmaktır. Hastanemiz ile birlite yataklı tedavi gören vatandaşlarımızın refakatçı ve yakınlarına otel hizmeti sunacak olan 36 dairelerimizi de hizmete sunacağız’ diye konuştu.
ÖN CEPHE
LOBİ
BÜYÜYEN YALOVA’NIN BÜYÜYEN HASTANESİ
24.04.2008 tarihinde Yalova’da sağlık hizmeti vermeye başlayan Hastanemizde, güçlü yönetimimiz, genç ve güvenilir hekim kadromuz ve dinamik çalışanlarımızla tüm branşlarda ihtiyaç duyulan kaliteli sağlık hizmetini karşılamaya devam ediyoruz.
Yatırımını Tamamladığımız Sağlık Kompleksi İle Tüm Sağlık Sorunlarına Modern Teknolojiler İle Çözüm Üretiyoruz
•    Temeli 4.500 m2 üzerine kurulu toplamda 4 kat, 15.000 m2 kapalı alana sahip,
•    Tüm yönetmeliklere uygun
•    200 Yatak Kapasitesi
•    Geniş ve Konforlu Hasta Odaları
•    Nükleer Tıp Ünitesi / Doçent Kadrosu
o    SİNTİGRAFİ / Kalp Sintigrafisi / Akciğer Sintigrafisi / Troid Sintigrafisi / Enfekte Protezlerde sintigrafi
o    KEMİK DANSİTOMETRİ
o    RADYOAKTİF İYOT
•    Atom Tedavi Ünitesi
•    43 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi
o    İzolasyon Odaları
•    Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi
•    5 Adet Donanımlı Ameliyathane
•    150 Araç Kapasiteli Otopark
•    Ferah Bekleme Salonları
•    Son Teknoloji İle Donatılmış Görüntüleme Ünitesi
o    1,5 Tesla MR (Magnetic Rezonans)-( Beyin MR Anjiyografi)
o    Bilgisayarlı Tomografi (Beyin BT Anjiyografi)
o    Ultrasonografi
o    Renkli Doppler
o    Direkt ve İlaçlı Röntgen
•    Endoskopi Ünitesi
•    Güvenilir Sonuçlar Veren Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuarı
•    Acil Servis Ünitesi
o    Bay- Bayan – Çocuk Müşahede Odası
o    Görüntüleme Ünitesi – Laboratuar Odası
•     Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi
o    Egzersiz Salonu
o    Uzay Terapisi
o    Yoğun Bakım Fizyoterapisi
o    Robotik Yürüme Rehabilitasyon Sistemi ( Erişkin – Pediatrik)
o    Biofeedback Kontrollü Denge Egzersiz Cihazı
o    Alt ve Üst Ekstremite Grup Terapi Egzersizi
o    Manyetik Alan Tedavisi
o    Rehabilitasyon Salonu
o    Sporcu Rehabilitasyon Merkezi
o    Aynı Anda 45 Hasta Olmak Üzere Günlük 400 Hasta Kapasitesi
•    Palyatif Bakım Ünitesi
•    Serebral Anjiyogram – Beyin Anjiyosu ( DSA Uygulaması
•    Beyin Anevrizması Cerrahisi
•    Hasta Yakınları İçin Konaklama İmkanı
POLİKLİNİK
SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ
Çeşitli ülkelerden ve uzak şehirlerden hastanemizi tercih eden konuklarımız için konaklama, havaalanı-otel/hastane-havaalanı transferleri, çeviri hizmeti, muayene, tedavi ve ameliyatları içeren özel sağlık turizmi paketleri sunuyoruz. Tedaviniz süresince sizleri 5 yıldızlı otel konforuna sahip odalarımızda, dilerseniz hastanemiz ile aynı kompleks içinde yer alan evinizdeki rahatlığı bulacağınız 1+1 dairelerimizde, tercihinize göre 4 veya  5 yıldızlı otellerde ağırlıyoruz.
1 1 DAİRE SALON
1 1 YATAK ODASI
BÜTÜNLEŞİK SAĞLIK KOMPLEKSİ
Tüm sağlık sorunlarınıza yönelik çözüm önerileri bulacağınız hastanemizde tedavinizi olurken 5 yıldızlı otelleri aratmayan sağlık kompleksimizde konforlu bir tedavi süreci geçirebilirsiniz.
•    36 Adet  1+1 Daire
•    70 m2 Kapalı Yüzme Havuzu
•    SPA Merkezi
o    Fitness Salonu
o    Plates Salonu
o    Masaj Salonu
o    Fin Hamamı
•    Eczane
•    Medikal Mağaza
•    Cafe – Restourant
BANYO WC
VİZYONUMUZ
Özel Atakent Hastanesi; “Tüm özel ve genel branşların bulunduğu, uluslararası hizmet verebilen, bölgenin öncü ve refere sağlık kuruluşu olma” vizyonu ile hareket eder.
MİSYONUMUZ
“Ulusal standartlara uygun, hasta haklarına saygılı, sosyal doku ile uyumlu, güvenilir, kaliteli, ekonomik, teknolojik ve çağdaş sağlık hizmeti verme” misyonunu, sunduğumuz hizmetin her noktasına taşırız.
KALİTE POLİTİKAMIZ
Kalite yönetim sistemi şartlarına uyarak,
•    Hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak,
•    Hasta ve hasta yakını beklentilerini sürekli değerlendirip,sistemimizi iyileştirmek.
•    Çalışanlarımızı eğitimlerle destekleyerek ekip ruhu ve  bilincini arttırmak.
•    Başarılarımızı ”biz” bilinci ile  birlikte kutlamak.
•    Teknolojik yenilikleri takip ederek hastalarımızın hizmetine sunmak.
•    Hastanemizde almış olduğumuz ISO 9001:2008 kalite belgemizin sürekliliğini sağlamak.
•    Misyonumuz ve politikalarımız ile, vizyonumuz doğrultusunda, ISO 9001:2008  Kalite Yönetim Sistemini  sürekli iyileştirmek taahhüdümüzdür.
DEĞERLERİMİZ
Tıbbi Hizmetlerde Mükemmeliyet
       Özel Atakent Hastanesi olarak, hastalarımızın sağlıkla ilgili gereksinimlerini karşılamayı ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu görüş doğrultusunda, tıbbi hizmetlerimizi hastanemizin her noktasında, en yüksek kalitede, kanıta dayalı ve standart olarak sunmayı hedefliyoruz.
       Tıbbi hizmetlerde mükemmeliyete ulaşmak için, tıbbi sonuçları sürekli izliyor, dünyada kabul edilen standartları değerlendirmeye alıp açıklıyoruz. Sağlık Bilimleri alanında kuracağımız akademik yapının da desteğiyle; bir yandan sağlıklı bir yaşam sürdürmek konusunda toplumu bilinçlendirmeye çalışırken, bir yandan da kendi ekibimizi, tıbbi hizmet kalitemizi sürdürmek ve geliştirmek için, sürekli olarak eğitiyoruz.
Hasta Memnuniyeti Yaratmada Kararlılık
       Sağlık konusunda hastalarımız için bir çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Hastanemizden hizmet almayı tercih eden kişiler, Hastanemizin herhangi bir noktasına başvurarak, gereksinim duydukları tüm sağlık hizmetlerine kolaylıkla ulaşabilmekteler. Hizmetlerimizi sunarken, en küçük ayrıntıda bile hastalarımızın kendilerini özel hissetmesini sağlayacak ve çözüm önerilerimizi onların sağlık gereksinimlerini ön planda tutacak şekilde tasarlıyoruz.
       Hastanemiz için, en önemli başarı göstergelerinden biri hasta memnuniyeti. Bunun için, bizden hizmet alan hastalarımızın memnuniyetini sistemli olarak izliyor ve elde ettiğimiz sonuçları, sunduğumuz hizmetleri geliştirmekte kullanıyoruz.
       Hastalarımıza karşı en önemli sorumluluklarımızdan biri, maliyetlerimizi ve verimliliğimizi etkin olarak yönetip, yüksek kalitemizden ödün vermeden, hizmetlerimizin uygun fiyatlarla sunulmasını sağlamak.
Üstün Nitelikli Ekip ve Çağdaş Altyapı
       Farklılığımızı yaratan en önemli unsur, mesleğinde en iyi olmak için gereken eğitim, deneyim ve özelliklere sahip, kendini sağlık hizmetine adamış, özverili ve Atakentli olmaktan gurur duyan ekibimiz.
       Hastanemiz, değerlerimizi tam olarak yansıtan, çalışanların potansiyellerini en üst düzeyde kullanabilmelerine ve geliştirebilmelerine olanak sağlayan çalışma ortamıyla, her zaman en iyilerin yetiştiği, çalıştığı ve tercih ettiği kurum olmaya devam edecektir.
       Sunduğumuz tüm hizmetlerde mükemmeliyete ulaşmamıza olanak sağlayacak en önemli unsurlardan birisi de çağdaş altyapımız. Bu nedenle, teknolojideki gelişmeleri izleyerek, hizmetlerimizin etkinliğini, kalitesini ve verimliliğini arttırmak için en güncel teknolojilerle altyapımızı sürekli geliştiriyoruz.
Öncü Uygulamalar
       Türkiye’de ve dünyada sağlık hizmetlerinin gelişimini sürekli olarak izleyip, uluslararası kabul görmüş standartları, yöntem ve uygulamaları ülkemize getirmeyi, tıbbın gelişimine aktif olarak katkıda bulunmayı, sağlık hizmeti sunumunda yeni iş modelleri geliştirmeyi ve her zaman farklılık yaratacak yeniliklerle öncü ve örnek olmayı hedefliyoruz.
       Bu hedefimizi gerçekleştirmek için, eğitim, araştırma ve geliştirme çalışmalarımızı sistemli, sürekli ve organize bir yapıda yürütmek üzere sağlık bilimleri alanında akademik bir kurum oluşturacağız.
       Bilgi, deneyim ve olanaklarımızla, topluma daha iyi sağlık hizmetlerinin sunulmasını amaçlayan sağlık politikalarının ve sistemlerinin oluşturulması sürecinde ülkemizin hizmetinde olacağız. Tedavi hizmetlerinde olduğu gibi, sağlığın korunmasında yaratacağımız iş modelleriyle de hastane olarak öncü ve örnek olmaya devam ediyoruz.
SORUMLULUKLARIMIZ
Yasal Sorumluluklarımız
Tüm faaliyetlerimizi yaslar ve milletlerarası hukuk çerçevesinde yürütür; yasal düzenleyici kurum ve kuruluşlara doğru ve anlaşılır bilgileri zamanında sunarız. Faaliyet ve işlemlerimizi, kanunlar, düzenlemeler ve mesleki standartlar ile Etik İlkelerimiz ışığında yürütürüz. Bu süreçte her türlü kamu kurum ve kuruluşu, idari oluşum, sivil toplum örgütü ve siyasi partiler ile herhangi bir menfaat beklentisi olmadan eşit mesafede yer alırız.
Hastalarımıza Karşı Sorumluluklarımız
Sağlık hizmetini kalitemizden ve bilimsellikten ödün vermeden, tam bir konfor içinde sunarız. Maliyetlerimizi ve verimliliğimizi etkin olarak yönetip, sağlığın herkes için ulaşılabilir olmasını sağlarız. Hasta ve hasta yakınlarımızın haklarını korur ve savunuruz. Hasta memnuniyeti odaklı, ihtiyaç ve taleplere en kısa sürede ve doğru şekilde cevap veren proaktif bir anlayışla çalışırız. Hizmetlerimizi zamanında ve söz verdiğimiz koşullarda sunar, hastalarımıza saygı, onur, adalet, eşitlik ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşırız. Hastalarımızın görüş, talep ve şikayetlerini değerlendirir ve kararlarımızda dikkate alırız.
Çalışanlarımıza Karşı Sorumluluklarımız
Çalışanlarımızın bireysel farklılıklarına ve kişisel özeliklerine saygı duyarız. Cinsiyet, ırk, din, dil, medeni hal, siyasi görüş, engellilik ve yaş gibi konularda ayrımcılığı reddederiz.
Çalışanlarımızın özlük haklarının tam ve doğru biçimde kullanılmasını sağlarız. Çalışanlarımıza dürüst ve adil yaklaşır, bireysel gelişimleri için gerekli çabayı gösterir, iş hayatı ile çalışma hayatı arasındaki dengeyi gözetiriz.
Çalışanlarımıza güvenli, huzurlu ve değerli hissettikleri, yaptıkları işin niteliğine uygun çalışma ortamı sunarız.
Yasalarla belirlenenler dışında çocuk işgücünün kullanımını reddederiz. Çocukları işgücü olarak kullanan hiçbir tedarikçi ya da taşeronla çalışmayız.
Çalışanlarımız arasında olumsuz rekabet koşulları yerine dayanışma ve işbirliğinin esas olduğu, başarının paylaşıldığı bir sistemi teşvik ederiz.
Türk Ceza Kanunu’nca da suç kapsamında değerlendirilen mobbing uygulamalarını engelleyecek, çalışanlarımızı bu muameleden koruyacak önlemler geliştiririz. Çalışanlarımızın kişiliğinin korunmasına önem verir ve kimden gelirse gelsin her türlü psikolojik baskı ve tacizle kişilik değerlerinin ihlal edilmesine, duygusal saldırılarla yıpratılmalarına izin vermeyiz.
Ortaklarımıza Karşı Sorumluluklarımız
Hastanemizin sürekliliğine önem vererek, gereksiz ya da yönetilemez riskleri almaktan kaçınır, sürdürülebilir karlılığı amaçlarız. Karar mekanizmasında hissedarlarımızın görüşlerini de değerlendiririz. Hissedarlarımızla ilişkilerimizi finansal disiplin ve şeffaflık prensibi çerçevesinde düzenler, kaynak ve çalışma zamanımızı verimlilik ve tasarruf bilinciyle yönetiriz.
İş Ortaklarımıza / Tedarikçilerimize Karşı Sorumluluklarımız
İyi bir müşteriden beklendiği gibi adil ve saygılı davranır, yükümlülüklerimizi zamanında yerine getirmek için gerekli özeni gösteririz. İş yaptığımız kişi ve kuruluşlar ile iş ortaklarımızın gizli bilgilerini özenle koruruz.
Rakiplerimize Karşı Sorumluluklarımız
Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda geçerli adil rekabet kurallarına ve bunu destekleyen yasa ve düzenlemelere uymayı taahhüt ederiz.
Rakiplerimiz ve yöneticileri aleyhinde olumsuz beyanatta bulunmaz, kendileri hakkında spekülasyona neden olacak açıklamalardan kaçınırız. Rakip kurumlarla ilgili bilgilere ilişmek maksadıyla hiçbir zaman yasa dışı ve etikle bağdaşmayan yollara başvurmayız. Çalışanlarımızın da bu yollara başvurmalarını engelleyecek düzenlemeler geliştiririz.
Çevreye Karşı Sorumluluklarımız
Sunduğumuz hizmeti, çevre mevzuatı ile tam bir uyum içerisinde yürütürüz. Çevre kirliliğini engellemek için çalışır, atık miktarını azaltmak için geri dönüşüm ve yeniden kullanım süreçlerini uygularız.
Çalışanlarımızda tüm mesleki güvenlik ve sağlık yasalarına ve standartlarına uyarız. Güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı oluşturmak amacıyla Risk Yönetimi Kurallarını uygularız. Çalışma yerinde sağlık ve güvenlikle ilgili şirket politikalarını ve yönetmeliklerin, uygulamanın tüm çalışanlarımızın dikkat etmesi gereken önemli bir sorumluluk olduğuna dikkat çekeriz.
Topluma Karşı Sorumluluklarımız
İyi bir vatandaş olma bilinciyle toplumsal konularda öncü olarak duyarlı bir şekilde hareket eder, sivil toplum örgütlerinde, kamu yararına olan hizmetlerde, bu konularda uygun faaliyetlerde rol almaya çalışırız.
HOL
TIBBİ BİRİMLERİMİZ
BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ
•    Tüm Omurga ve Omurilik Tedavileri, Kistleri ve Enfeksiyonları
•    Omurilik İle İlgili Özel Hastalıklar (Siringomiyeli, Chiari Malformasyonu)
•    Kol ve Bacak Sinirlerinin Sıkışması, Travma ve Kesikleri
•    Epilepsi, Parkinson ve Obsesif Kompulsif Bozukluk Gibi Psikiyatrik Hastalıkların Cerrahi Tedavisi
•    Trigeminial Nevralji, Ağır Kanser Ağrıları ve Tik Hastalığı Gibi Hastalıkların Cerrahi Tedavisi
•    Skolyoz Operasyonları
•    Beyin Kanamaları
•    Beyin Damar Tıkanıklıkları, Boyun Damar Daralmaları
•    Hipofiz Tümörleri ve Sellar-Parasellar Tümörlerin Endonazal Endoskopik Cerrahisi
•    Doğumsal Beyin ve Omurilik Hastalıkları, Hidrosefali, Şant Operasyonları, Doğumsal Beyin Kistleri
•    Bel ve Boyun Fıtıkları
•    Ameliyatsız Kapalı Bel ve Boyun Fıtığı Tedavisi
HASTA ODASI
BESLENME VE DİYET
•    Sağlık İçin Yeterli ve Dengeli Beslenme
•    Beden Ağırlığının Denetimi (Zayıflama – Şişmanlama)
•    Obezitede Beslenme
•    Diyabette Beslenme
•    Kalp Hastalıklarında Beslenme
•    Hipertansiyonda Beslenme
•    Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme
•    Karaciğer Hastalıklarında Beslenme
•    Böbrek Hastalıklarında Beslenme
•    Gut Hastalığında Beslenme
•    Kanserde Beslenme
•    Gebe ve Emzikli Beslenmesi
•    Çocukluk ve Adolesan (Ergenlik) Dönemlerinde Beslenme
•    Sporcu Beslenmesi
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI
•    Dental İmplant
•    Kanal Tedavisi
•    Ortodontik Teşhis
•    Periodontoloji Tedavisi
•    Pedodonti (Çocuk diş Hekimliği)
•    Protez
•    Seramik
•    Kuron
•    Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları
•    Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi
ANESTEZİ VE REANİMASYON
•    Rejional Anestezi
•    Genel Anestezi
•    Lokal Anestezi
•    Spinal Anestezi
•    Epidural Anestezi
•    Ağrı Tedavisi
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
•    Yenidoğanın Rutin Muayenesi ve Aşı Önerileri
•    Yenidoğanın Bakımı, Emzirme Tekniği ve Göbek Bakım Eğitimi
•    Yenidoğanın Yoğun Bakımı
•    Yenidoğanın Sarılık Tedavisinde Tünel ve Led Fototerapi
•    Büyük Çocuklarda Aylık Muayeneler, Kalça Çıkığı Kontrolü
•    Çocuk Allerji Hastalıkları
•    Endokrin (Hormon) Hastalıkları
•    Erken – Gecikmiş Puberte
•    Solunum sistemi Hastalıkları
•    Hematolojik Hastalıklar (Kan Hastalıkları)
•    Beslenme Önerileri
•    Büyüme Gelişme Takibi
•    Rutin Çocukluk Dönemi Aşıları
•    Allerji ve Solunum Fonksiyon Testleri
ENFEKSİYON HASTALIKLARI VE KLİNİK MİKROBİYOLOJİ
•    Yüksek Ateş
•    Diyabetik ayak Enfeksiyonları
•    Grip, Nezle, Soğuk Algınlığı
•    Bası Yarası Enfeksiyonları
•    İdrar Yolu Enfeksiyonları
•    Selülit ve Diğer Cilt Enfeksiyonları
•    Sarılık ve Hepatitler
•    Parazit Hastalıkları
•    Tüberküloz
•    Kemik Enfeksiyonları
•    Zoonotik Hastalıklar ( Sıtma, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi)
•    Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar
DAHİLİYE
•    Diyabet (Şeker) Hastalığı
•    Troid Hastalıkları
•    Romatizmal Hastalıklar
•    Gastrointestinal Hastalıklar (Mide, Barsak, Karaciğer ve Diğer)
•    Kan Hastalıkları
•    Renal (Böbrek)Hastalıkları
DERMATOLOJİ
•    Egzama Tedavisi
•    Cilt üzerindeki Her Türlü Yara, Kist, Siğil Vb. Döküntülerin Tedavisi
•    Ciltteki Allerjik Kaşıntıların Tedavisi
•    Mantar Hastalıkları
•    Güneş Yanıkları – Lekeleri
•    İsilik – Pişik Tedavisi
•    Yaşlılık Benleri Tedavisi
•    Sivilce Tedavisi
•    Saç Dökülmeleri Tedavisi
•    Tırnak Bozulmaları ve Batmaları Tedavisi
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON
•    Nörolojik Bozuklukların Rehabilitasyonu
•    Beyin – Spinal Kord Yaralanmaları
•    Kas- İskelet Sistemi Sorunları (Bel, Sırt, Boyun, Diz, Omuz Ağrıları)
•    Romatizmal Hastalıklar (Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Osteoartrit)
•    Kardiopulmoner, Vasküler Bozukluklar,
•    İş – spor Yaralanmaları
•    Cerrahi Müdahaleler sonrası Gelişen Fonksiyon Bozuklukları
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON ÜNİTESİ
•    Sporcu Yaralanmaları (Pre-Op / Post-Op Rehabilitasyon, Menisküs, Ön Çapraz Bağ)
•    Nörolojik Rehabilitasyon ( Hemipleji, Parkinson, MS)
•    Kişiye Özel Tedavi ve Egzersiz Programı
•    Pediatrik Rehabilitasyon (Cp, Brakial Plex., Tortikolis)
•    Ortopedik Rehabilitasyon (Protez, Kırık, Artroskopi)
•    Solunum Egzersizleri
•    Manel Tedavi (Mobilizasyon, Manuplasyon)
•    Masaj (Klinik)
•    Bantlama (Kinesiotape)
•    Elektroterapi Uygulamaları (Hotpack, Tens, Elektrik Sti. Traksiyon, Infraruj, Us, Parafin, Vakum)
•    ESWT ( Planter Fasiit, Topuk Dikeni, Tenisçi – Golfçü Dierseği, Kırık, Fibromiyalji)
•    Kuru İğneleme
•    Yumuşak doku ve Eklem İçi Enjeksiyon
GENEL CERRAHİ
•    Mide ve 12 Parmak Bağırsağının Cerrahi Hastalıkları
•    İnce Bağırsakların Cerrahi Hastalıkları
•    Kalın Bağırsakların ve Appendix’ in Cerrahi Hastalıkları
•    Anal Bölge Cerrahi Hastalıkları ( Hemoroid, Anal Fissür, Anorektal Fistül)
•    Karaciğerin Cerrahi Hastalıkları
•    Dalağın Cerrahi Hastalıkları
•    Laparoskopik Cerrahi (Laparoskopik Kolesistektomi – Appendektomi)
•    Fıtık ( Kasık Fıtığı – Göbek Fıtığı)
•    Memenin Cerrahi Hastalıkları
•    Troid Hastalıkları ve Ameliyatları
•    Deri ve yumuşak Dokunun Cerrahi Hastalıkları
•    Varis Tedavisi ve Cerrahisi
•    Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs ) Cerrahisi
•    Scleroterapi
•    Endoskopik Uygulamalar (Gastroskopi – Kolonoskopi)
GÖĞÜS HASTALIKLARI
•    Akciğer Kanseri Tanısı
•    Tüberküloz Tanı ve Tedavisi
•    ASTIM ve Allerjik Akciğer Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
•    Kronik Bronşit Tanı ve Tedavisi
•    Amfizem Tanı ve Tedavisi
•    Pnömoni Tanı ve Tedavisi
•    Plevral Sıvı Tanı ve Tedavisi
•    Çevresel ve Mesleki Akciğer Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
•    Solunum Fonksiyon Testleri
•    Bronkoskopi (Tanısal Biyopsi Amaçlı)
•    Gıda ve Solunum Prick Allerji Deri Testleri
GÖZ HASTALIKLARI
•    Katarakt Cerrahisi
•    Şaşılık Muayeneleri, Testleri ve Cerrahisi
•    Nazolakrimal Kanal (Gözyaşı yolları Tıkanıklığı) Cerrahisi
•    Oküloplastik (Göz Kapağı Bozuklukları) Cerrahi
•    Argon Lazer
•    Yag Lazer
•    Kontakt Lens, Renkli ve Numaralı Lensler
•    OCT (Göz Tomografisi)
•    Retrobulber Enjeksiyon
•    Subkonjonktival Enjeksiyon
•    Intravitreal Enjeksiyon
KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
•    Gebelik, Yüksek Riskli Gebelik, Tekrarlayan Gebelik Kayıpları
•    Normal – Sezeryan Doğum
•    Jinekolojik Kanser Taramaları
•    Rahim Ağzı Kanseri Aşısı
•    Rahim ve yumurtalık Ameliyatları
•    Laparoskopik Cerrahi
•    Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Tanı ve Tedavisi
•    İnfertilite (Kısırlık) Tanı ve Tedavisi
•    Menopoz Takip ve Tedavisi
•    Ürojinekoloji
•    İdrar Kaçırma Tanı ve Tedavisi
•    Renkli Doppler USG
•    4 Boyutlu USG
•    NST
KARDİYOLOJİ POLİKLİNİĞİ
•    Kapak Hastalıkları
•    Hipertansiyon
•    Kalp Yetmezliği
•    Koroner Arter Hastalığı
•    Hiperlipidemi
•    Kardiyak Aritmiler
•    Konjenital Kalp Hastalıkları
•    Atrial Fibrilasyon (Ritm Bozukluğu)
•    Karotis Arter Hastalıkları
•    Aort Anevrizması
•    Elektrokardiyografi (EKG)
•    Eforlu EKG (Treadmill)
•    Tansiyon – EKG Holter-Ritm Holter
•    Transtorasik – Kontrast Ekokardiyografi
KULAK – BURUN – BOĞAZ
•    Kulak Hastalıkları ve Cerrahisi
•    Burun Hastalıkları ve Cerrahisi
•    Estetik ve Fonksiyonel Burun Ameliyatı – Rinoplasti
•    Sinüs Hastalıkları ve Cerrahisi
•    Horlama Cerrahisi
•    Boyun Tümörleri Cerrahisi
•    İşitme Azlığı Tanı ve Tedavisi
•    Kulak Çınlaması Tanı ve Tedavisi
•    Kulağa Bağlı Baş Dönmesi Tanı ve Tedavisi
•    Tükürük Bezi Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
•    Odiyometri
•    Yenidoğan İşitme Testi
NÖROLOJİ POLİKLİNİĞİ
•    EEG / EMG
•    Demiyelinizan Hastalıklar (Multiple Skleroz vb.)
•    Epilepsi / Sara Hastalığı
•    Felç Tanı ve Tedavisi
•    Baş Ağrısı Tedavisi
•    Parkinson Tanı ve Tedavisi
•    Unutkanlık Hastalıkları (Bunama /Alzheimer) Tedavisi
•    Görme, Konuşma ve Hareket Bozuklukları Tedavisi
•    Yaşlılık Sendromu Tedavisi
•    Omurilik Rahatsızlıkları Tanı ve Tedavisi
•    Beyin Damar Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
•    Kas ve Sinir Hastalıkları
•    Doğumsal Beyin Gelişimi Bozuklukları
•    El ve Ayaklardaki Uyuşma ve Yanmalar
•    Motor Nöron Hastalıkları
•    Beynin İnflamatuar Hastalıkları
•    Tuzak Nöropatiler ( Bilek ve Dirsekte Sinir Sıkışması)
ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
•    Artroplasti ( Protez) Cerrahisi (Diz, Omuz, Kalça)
•    El Cerrahisi
•    Travma Cerrahisi (Kemik Kırıkları, Eklem Çıkıkları, Bağ, Tendon, Kıkırdak Yaralanmaları Cerrahi Tedavisi)
•    Çocuk Ortopedisi (Gelişimsel /Doğmalık Kalça Çıkığı, Çarpık Ayak / Pes Ekinovarus ve Diğer Çocukluk Çağı Ortopedi Hastalıkları Tanı ve Tedavisi)
•    Romatizmal Hastalıkların Tanı ve Tedavisi
•    Spor Hekimliği
•    Her Türlü Eklem, Bağ Enjeksiyon Tedavisi (PRP, Hyaluronik Asit Vs.)
ÜROLOJİ
•    Prostat Tanı ve Tedavisi
•    Açık – Kapalı Prostat Ameliyatı (TUR – Prostat)
•    Böbrek Taşı Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
•    Açık – Kapalı Böbrek Taşı Cerrahisi ( PCNL )
•    Varikosel
•    İnfertilite (Kısırlık) Tanı ve Tedavisi
•    Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Tedavisi
•    Prostat Kanseri Tanı ve Tedavisi
•    Testis Kanseri Tanı ve Tedavisi
•    Mesane Kanseri Tanı ve Tedavisi
•    Endoskopi (Sisteskopi, URS)
•    Üroflowmetri (İdrar Akım Hızı Ölçümü)
•    Vaiding Sistoüretrografi
•    Kadında İdrar Kaçırma Tedavisi
•    Çocuk Ürolojisi (Hidrosel, Hipospadias)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ATAKENT HASTANESİ VE SAĞLIK KOMPLEKSİ AÇILIYOR..

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yalova Atakent Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin