Armutlu’da tatilcilerin trafik ve park sorunu yüzünden mağdur olduğu sahil yolu kaldırım yapım projesi tamamlandı. Armutlu Belediye Başkanı Mehmet BİRKAN yaptığı açıklamada; İlçemiz İskele ve Tavşantepe mevkii arasında bulunan sahil yolu’ nun (Kurtuluş Caddesi) yaya kaldırımı çalışmalarının tamamlandığını belirtmiştir. İlçemiz İskele mevkii ile Tavşantepe mevkii arasında hizmet veren Sahil yolu konumu itibariyle yoğun araç trafiği yaşamaktadır. Bu yoğun araç trafiği yaya vatandaşlarımıza ve misafirlerimize çeşitli zorluklar teşkil etmektedir. Bu sebeplerden dolayı İlçemiz sahil yoluna yaya kaldırımı yapım çalışmalarına başlanılmış ve kısa süre içinde yaya kaldırımı tamamlanarak hizmete girmiştir. Yapılan bu yaya kaldırımı sayesinde İlçemiz sahil yolunu kullanan değerli Armutlu halkımız ve misafirlerimiz İskele ve Tavşantepe güzerğahına yaya olarak daha güvenli ve rahat bir şekilde gidiş ve gelişlerini sağlayacaklardır. Ayriyeten Sahil Yolunun (Kurtuluş Caddesi) Sıcak Asfalt işi ihalesi tamamlanarak, çalışmalara başlanılmış ve İlk etapta 2400 ton sıcak asfalt serilme işi tamamlanmıştır.