Ekonomi Genel Magazin Spor Yalova

Yürüyen Köşk Koşusu’nda birinciliğe Spread The Joy uzandı..

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın girişimleri sonucu TJK tarafından koşu takvimine eklenen ve İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bu yıl 4.sü düzenlenen Yürüyen Köşk Koşusu 10 Kasım’da koşuldu. 2015 yılından itibaren yapılan..

Yürüyen Köşk Koşusu’nda birinciliğe Spread The Joy uzandı..

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın girişimleri sonucu TJK tarafından koşu takvimine eklenen ve İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bu yıl 4.sü düzenlenen Yürüyen Köşk Koşusu 10 Kasım’da koşuldu. 2015 yılından itibaren yapılan Yürüyen Köşk koşusu, bu yıl Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız 10 Kasım Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

3 yaş üstü İngiliz atlarının katıldığı 2000 metre kumda (sentetik) yapılan koşuyu Cem Özbilgin’in sahibi olduğu 9 numaralı Spread The Joy Jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. Programa Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile eşi Dilek Salman, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nur Koçak, Belediye Başkan Yardımcıları Halit Güleç, Cevdet Bekler, Hamit Kutlu, Hatice Öncü Yürekkorkutan, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ödülleri Başkan Salman Sahiplerine Verdi

Yürüyen Köşk Koşusu jokeyine, antrenörüne ve at sahibine plaketlerini takdim eden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman şunları dile getirdi; “Atamızın kentimize ve dünyaya en büyük mirası olan Yürüyen Köşk’ü sadece Türkiye’ye değil, Dünya’ya tanıtmak için çalışıyoruz. Atatürk, 1929 yılında dalı kesmeyin köşkü yürütün diyerek Yürüyen Köşk ile sadece Türkiye’ye değil, Dünya’ya çevre mesajını vermiştir. Değerlerimizi korumak, miraslarımıza sahip çıkmak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Atatürk’ün ağaç sevgisi ve çevre bilincinin sembolü olan Yürüyen Köşk’ü ulusal platformlarda tanıtmaya devam edeceğiz. Bu yıl 4.sü düzenlenen Yürüyen Köşk Koşusunu Cem Özbilgin’in sahibi olduğu 9 numaralı Spread The Joy Jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. Koşunun kazananına kupa ve plaketlerini vererek kendilerini tebrik ettik. Ulu Önderimizi andığımız bu anlamlı günde Yürüyen Köşk’ün tanıtımına katkı sağlamak amacıyla koşu takvimine Yürüyen Köşk Koşusunu ekleyen TJK yönetimine ve koşunun gerçekleşmesinde emeği bulunan herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL