TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Yalova

YALOVA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET HEYECANI YAŞADI

Yalova Üniversitesi 2015/2016 Akademik yılı mezuniyet töreni Yalova Üniversitsei Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Törende öğrenciler mezuniyetlerini kep atarak kutlarken, fakülte ve meslek yüksek okullarında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. . Yalova..

YALOVA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET HEYECANI YAŞADI

12.HAZMEZUN

Yalova Üniversitesi 2015/2016 Akademik yılı mezuniyet töreni Yalova Üniversitsei Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Törende öğrenciler mezuniyetlerini kep atarak kutlarken, fakülte ve meslek yüksek okullarında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

. Yalova Üniversitesi Spor Salonunda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Garnizon Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma, Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, YTSO Başkanı Tahsin Becan, Yalova Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari, Yalova Jandarma Alay Komutanı Albay Osman Aslan ile davetliler, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Yalova Üniversitesi’nin tanıtımının yer aldığı sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye gelen Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ilim ve eğitimin önemine değinen bir konuşma yaptı.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu ise üniversitedeki eğitim ve akademik kadrodan bahsederek, “Üniversitelerin rolü bilgi toplumunun oluşmasında vücuttaki beynin rolü gibidir. Akademik nitelikleri, endüstriyel tecrübeleri açısından başarılı öğretim üyelerini üniversitemize kazandırarak 32 profesör, 34 doçent, 98 yardımcı doçent, 95 öğretim görevlisi , 192 araştırma görevlisi , 26 okutman ve yurtdışında doktora yapan 41 öğretim görevlimizle 484akademik personelle birlikte öğrencilerimize hizmet veriyoruz. Bugün 11 bin 287 öğrencimiz var. Yeniliklerle anılan bir üniversite olmak için hibrit ve özgün bölüm tasarımı ile bir Dünya Üniversitesi olma yolunda hızla ilerliyoruz. Yetkin ve tecrübeli akademik kadromuzla donanımlı işgücü hazırlamayı düşünerek yetiştirdiğimiz gençlerimizi hayata uğurluyoruz. Bunda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da öğrencilere hitap ederek, “Yalova Üniversitesini ilk dillendirenlerden birisi olarak bugün bu üniversitenin kürsüsünden konuşuyor olmanın heyecanını anlatamam. Unutmayın ki bugün alacağınız bu diploma ile hayat mücadeleniz başlayacak. Ama unutmayın ki aldığınız bu diploma hayatın anahtarıdır. Sizlere hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Törendeki son konuşmayı ise Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel gerçekleştirdi. Demirel, “Öğrencilik yılları çok eğlencelidir. Ama bugün aldığınız diploma ile gerçek hayat başlıyor. Ben Yalova Üniversitesinin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kurulduğu günden beri hızla gelişen Yalova Üniversitesinin bir Dünya Üniversitesi olacağına, buradan mezun olacak olan öğrencilerin ise ayrıcalıklı olacağına inancım tamdır” dedi.

Konuşmaların ardından fakültelerin ve meslek yüksek okullarının ilk 3 derecesine giren öğrenciler ödüllerini protokol mensupları ile üniversitedeki hocalarından aldılar. 21 öğrencinin ödül aldığı tören öğrencilerin mezuniyetlerini kep atarak kutlaması ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL