TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

YALOVA’NIN GERÇEK SAHİPLERİ FOTOĞRAF SERGİSİ

Yalova’ yı tanıtan Yalova’yı anlatan bir fotoğraf projesi bu. Yalovayı bir mozaik olarak düşünüp bu mozaiğin taşlarına da Yalova’yı Yalova yapan ve kentin ayakta durmasını sağlayan değerleri, kül-türleri, gelenekleri objektifinden..

YALOVA’NIN GERÇEK SAHİPLERİ FOTOĞRAF SERGİSİ

26.may.foto

Yalova’ yı tanıtan Yalova’yı anlatan bir fotoğraf projesi bu. Yalovayı bir mozaik olarak düşünüp bu mozaiğin taşlarına da Yalova’yı Yalova yapan ve kentin ayakta durmasını sağlayan değerleri, kül-türleri, gelenekleri objektifinden sizlere yansıtıyor Ali Tuncer ORUÇ.

Kentimizin güzide Laledere, İlyasköy, Kılıçköy, Akköy, Tevfikiye köylerini gezerek Yalova’ya kattık-larını görmek ve objektifimden sizlere anlatmaktan çok keyif aldığını söyleyen ORUÇ’ un Bu köylere giderken kafasında hep şu soru vardı; “Bu köyü gördüğümüzde ilk akla gelen şey nedir ? Yalovamızı nesiyle temsil ediyor ? ” Laledere’ nin lale ile başlayıp karanfil ve gül ile devam eden serü-veniyle tanışıp, Akköy’ün kendine has lezzetli bamyasının damakta bıraktığı tatla devam ettiğim yolculuğunun ilk adımlarında henüz.

Bir ülkeyi, bir milleti, bir kenti yada bir yöreyi derinlemesine tanımak, onu geçmişten bugünlere geti-ren büyümesini gelişmesini sağlayan temellerini iyi tanıyabilmekten geçtiğini düşünüyor.

Hedefi ise; Yalova’ nın bütün köylerini gezerek oralarda ki değerleri fotoğraflayarak Yalovayı ger-çek sahipleriyle tanıtmak.

Bu sadece projenin başlangıç sergisi. Klasik bir tanıtımdan ziyade yalovanın kültürünü en iyi yansı-tan şeylerin bunlar olduğunu düşünüyor. Ayrıca Akköy bamyası değerli olmasına rağmen birçok insan Yalova’ nın bamyası olduğunu bilmez. Amacı da bu mozaiğin taşlarını birleştirerek kentimizi tüm detaylarıyla farklı bir şekilde tanıtmak.

Ensar Vakfı’ nın Sergi Sponsorluğunu yaptığı Yalova’ nın Gerçek Sahipleri Fotoğraf Sergisi değerli protokolun de katılımlarıyla RDKM’ de 26 Mayıs 2015 Salı günü saat 14.00 kokteyl ve açılışı yapı-lacak. 1 Haziran’ a kadar da sergi gösterimde olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL