TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Yalova

YALOVA ‘KAĞIT MÜZESİ’ İLE DE MARKA OLACAK

Aralarında İpek Kağıt’ın da bulunduğu, Türkiye kâğıt sektörünün öncü kuruluş temsilcilerinin oluşturduğu Selüloz ve Kâğıt Sanayi Vakfı Üyeleri Yalova’da buluştu. Toplantıda bir konuşma yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; Selüloz..

YALOVA ‘KAĞIT MÜZESİ’ İLE DE MARKA OLACAK

28MAY.KAGITMÜZESİ

Aralarında İpek Kağıt’ın da bulunduğu, Türkiye kâğıt sektörünün öncü kuruluş temsilcilerinin oluşturduğu Selüloz ve Kâğıt Sanayi Vakfı Üyeleri Yalova’da buluştu.

Toplantıda bir konuşma yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; Selüloz ve Kâğıt Sanayi Vakfı Başkanı Erdal Sükan ve vakıf üyelerini Yalova’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Salman; “İlk kağıt üretim merkezi olan Yalova’ya marka değeri katmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Müzenin ziyaretçi sayısı 2015 Mart ayı itibariyle 100 bini aştı. Bu sayının yaklaşık 50 bini şehir dışından, 8 bini de yurtdışından geldi. Yalova, kağıt müzesiyle de marka olacak” dedi.

Başkan Salman, Yalova’nın kültürel ve coğrafik değerleri hakkında da katılımcılara bilgi verdi, şehrin gelişimi ve belediye projeleri hakkındaki soruları yanıtladı.

Toplantının devamında; Selüloz ve Kağıt Sanayi Vakfı Üyeleri’nden Selüloz Kağıt Sanayi Vakfı, Yalova’da faaliyet gösteren Eczacıbaşı kuruluşu İpek Kağıt, Sabancı kuruluşu Olmuksan, International Paper Ambalaj, Marmara Kağıt ve Ambalaj, Modern Karton, Kahramanmaraş Kağıt Sanayi, Kocaeli’nde faaliyet gösteren Hayat Kimya, Muratlı Karton Kağıt Sanayi, Pehlivanoğlu Kağıt ve Ambalaj Sanayi, Halkalı Kağıt ve Karton Sanayi temsilcileri; vakıf çalışmaları hakkında görüşmelerde bulundu.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kağıt sektörünün öncü kuruluşlarının temsilcilerine günün anısına özel, müze bünyesinde üretilmiş kağıttan yapılan belgeler ve şükran plaketlerini verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL