TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 360.849
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.862
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 223
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 27.352
Güncel Sağlık

YALOVA BELEDİYESİ PKU’LU HASTALARIN YANINDA

Yalova Belediyesi, çeşitli yaş gruplarından 17 fenilketonüri (PKU) hastası ve ailelerinin rahat bir nefes almaları amacıyla gezi düzenledi. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un destekleriyle PKU hastası ve aileleri, güneşli..

YALOVA BELEDİYESİ PKU’LU HASTALARIN YANINDA

Yalova Belediyesi, çeşitli yaş gruplarından 17 fenilketonüri (PKU) hastası ve ailelerinin rahat bir nefes almaları amacıyla gezi düzenledi.
Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un destekleriyle PKU hastası ve aileleri, güneşli cumartesi gününün ve sıcak havanın tadını Türkiye’nin ilk ve tek engelliler ve ailelerine hizmet veren erişilebilir korunan alanı Altınova, Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Kuş Gözlem Alanı’nda çıkardılar. Yapılan destek gezisi için aileler, Yalova Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
Ailelerimizin Her Zaman Yanındayız
“Gerek şahsım gerekse belediyemiz adına PKU’lu vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” diyen Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Ailelerimizin ve çocuklarımızın rahat bir nefes almaları amacıyla bir gezi düzenlemek istedik. Yapmış olduğumuz organizasyonla hem aileler hem de çocuklarımız oldukça mutlu oldular. Gezi programı kapsamında Altınova ilçemizde bulunan Türkiye’nin ilk ve tek engelliler ve ailelerine hizmet veren Hersek Lagünü’nü gezdiler. Ziyaret boyunca ailelerimize ve ekibimize eşlik eden Altınova Belediye Başkanımız Dr. Metin Oral’a da teşekkürlerimi sunuyorum. Hem çocuklarımıza hem de ailelerimize yönelik etkinliklerimizi devam edecek” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL