TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 225.064
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.904
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 62
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.143
Zeynep DAĞDEVİRENOĞLU

VALLAHİ YEMEDİM

  Haftalardır oturuyorum bilgisayarımın başına, tam yazacağım, bir gülme tutuyor bırakıyorum. Ertesi gün bir daha deniyorum, yine bir gülme krizi, olmuyor yazamıyorum. En sonunda anladım nedenini, ekranıma bir baktım, her..

VALLAHİ YEMEDİM

 

Haftalardır oturuyorum bilgisayarımın başına, tam yazacağım, bir gülme tutuyor bırakıyorum. Ertesi gün bir daha deniyorum, yine bir gülme krizi, olmuyor yazamıyorum. En sonunda anladım nedenini, ekranıma bir baktım, her seferinde yeni bir başlıkla yeni bir yazıya başlamışım. Tam yazarken gündem değişmiş. Öyle böyle değil, bazen günde iki kere. E, gündemden yazmasam da olmuyor, ucundan kıyısından dokunmak lazım. Malum oldukça heyecanlı günler geçirdik, hala da geçiriyoruz. Merak ediyorum bu yazının sonunu bulabilecek miyim acaba? Yayına yetişene kadar gündem bambaşka olup, yazı eski kalırsa benden günah gitti. Hadi hayırlısı, başladım bakalım…
Şu seçimler oldukça hareketli geçti doğrusu. Alt tarafı yerel seçim ama off ne tantana. Bunun bir de genel seçimi var ki, Allah muhafaza. Neyse, Ben Yalova için seçimin sonucundan memnunum. Geçen sefer zaten Koçal’a oy vermemiş, bağımsızı tercih etmiştim. O yüzden gitti diye üzülmüyorum, hatta başkanlığı döneminde yaşadığım mağduriyetlerden sonra çok da memnunum. Bu seçimlerde ise Vefa Salman aynı bakış açısına sahip olduğum, aklın yolunun bir olduğunu gösteren biri, yolu açık olsun. Gayet memnunum durumdan. Ola ki, seçim iptal olur, yenilenir falan sonucunu bilemem, bu memlekette bu aralar olan bitene akıl sır ermiyor.
Gelelim icraata, Vefa Salman koltuğa oturur oturmaz trafik sorununa el attı. Şu saçma kapanı kaldırdı da evimize gidebiliyoruz. Bisiklet yollarındaki dubaları kaldırması da çok güzel oldu. Bisiklet yoluna karşı değilim, gayet uygar bir uygulama ancak yurt dışında bu işi bisiklet yolunu ayrı bir renk ile belirliyorlar duba muba koymuyorlar. Bırakın üstüne araç park etmeyi yaya olarak yanlışlıkla üstünde dursanız öyle bir uyarıyorlar ki rezil oluyorsunuz. Haa diyorsanız ki biz uygar değiliz, duba olmadan kural falan tanımayız, o sizin medeniyetsizliğiniz. Bunu yazdım çünkü bir sürü yorum okudum dubalar kaldırıldıktan sonra. İnsanlar çocuklarını güvenerek bisiklete bindiriyormuş, yok efendim şimdi arabalar park ediyormuş. Park yasağı var efendim oralarda, bir zahmet trafik polisini göreve çağırın, belediye başkanına sövmektense. Ben daha bir tane çocuk görmedim ki, bisiklet yolunu kullansın. Maşallah kaldırımlar vızır vızır.
Her neyse meydana Atatürk Heykelimiz de geri gelirse değmeyin keyfime. Bir kere adı literatüre Heykel diye geçmiş bir yerin simgesini kaldırmak nasıl bir mantıktır?
Gelelim şu yemek içmek meselesine, vallahi ben hiçbir şey yemedim. Haberim bile olmadı. Zaten yeseydim, defalarca burada gündeme getirdiğim havuz problemim çözülürdü herhalde. Yemediğim için yiyenlerin dediği oldu iki sene sinir harbi yaşadık. Bu sene mi? Henüz bilmiyorum. Ancak Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan lunapark da dahil pek çok şikayet dilekçesi olduğunu biliyorum. Bu tarz eğlence yerlerinin meskenlerin arasına kurulamayacağına dair bilgiler buldum. Ama diyorum ya ben kavurma falan yemedim. Sanıyorum diğerleri de yememiş ki, dilekçeler görülmemiş.
Sonra bizim sokağın kaldırımlarının bir tarafı yapılmış, diğer tarafı delik deşik. Yakında içine çocuk, yaşlı falan düşmesini bırakın park etmeye çalışan arabalar düşecek. Bildirdim, hem de kaç kere. Bildirmişler hem de kaç kere. Ama hiçbir sonuç yok. Çünkü efendim bu sokak pek gözükmüyor, öyle merkezde her sene sök tak yapılan göz önündeki yerlerden değil. Şimdi alacaklar dilekçeleri, bakacaklar, malzeme lazım, işçi lazım, o, bu lazım. E, bir de yememişiz kavurmayı ne yapacaklar.
Vefa Salman’ın işi gerçekten çok zor. O kadar çok bekleyen, gerçekten yapılması gereken iş var ki. O yüzden kim ne derse desin, beğensinler beğenmesinler, ben kavurmalı kokteyllerden çıkmayan, halkının arasında dolaşmayan bir başkan istemiyorum. Halkına hizmet verecek, olmayacaksa bile alıp karşısına konuşacak anlatacak bir başkan istiyorum.
Hatırlatmak isterim ki, belediye başkanları atanmazlar, halk seçer. Bu da demektir ki hesap sorma hakkınız vardır, yüz yüze görüşme hakkınız vardır, siz inandığınız için seçmişsinizdir. Yerel yönetici ancak halkla iç içe olursa aksaklıkları anlar, ancak empati kurarsa doğru kararlar verebilir. Sırça makamından çıkmadan, eşe dosta hizmet vererek bir şehir yönetilmez. Hele o kavurma ağır gelir, uyku basar insana.
Vallahi yazının sonuna geldim, gündem daha değişmedi. Bir sonraki gündemde görüşmek üzere, hoşça kalın.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL