TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 214.957
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.012
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 53
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.194
Uncategorized

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEKLER VE ANADOLU PORTRELERİ SERGİSİ AÇILDI

Yalova Halk Eğitim Merkezi 2014–2015 yılsonu sergisi Yalova Kent Müzesi sergi salonunda ve ikinci bir sergi de Yalova Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başlandı. Kent Müzesi’ndeki serginin açılışını Yalova Üniversitesi Sanat ve..

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEKLER VE ANADOLU PORTRELERİ SERGİSİ AÇILDI

17HAZ.SERGİ

Yalova Halk Eğitim Merkezi 2014–2015 yılsonu sergisi Yalova Kent Müzesi sergi salonunda ve ikinci bir sergi de Yalova Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başlandı.

Kent Müzesi’ndeki serginin açılışını Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi dekanı İsmet ÇAVUŞOĞLU gerçekleştirdi. Çalışmaları tek tek inceleyen Sanat ve Tasarım Fakültesi dekanı İsmet ÇAVUŞOĞLU, portreleri oldukça başarılı bulduğunu dile getirdi, teknik bilgilerin oldukça iyi öğrenildiğinin tablolardan anlaşıldığını ifade etti.

16 Haziran tarihinde Kent Müzesi’nde açılan sergi 15 gün süreyle gezilebilecek. Sergide 25 kursiyere ait 100 tablo yer alıyor. Resim öğrenmeni Tuba KARAAHMETOĞLU “İki farklı salonda iki sergiyi aynı günde açıyoruz, Kent Müzesi’ndeki sergimiz konulu bir sergi. Kursiyerlerimizle geçen yıllarda hayvan figürleri, doğa manzaraları, röprodüksiyonlar çalışmıştık, bu yıl ise ağırlıklı olarak insan yüzleri çalıştık. Bu seneki konumuz, kursiyerlerimizin ulaştığı seviyeyi göstermesi bakımında önem taşıyor’’ dedi.

Sergide unutulmaya yüz tütmüş mesleklerden çarıkçı, nalıncı, sepetçi, semerci, bakırcılık, demircilik gibi geleneksel meslekleri icra eden sanatkârların görüntüleri yer alıyor. Serginin ikinci temasını oluşturan portreler bölümünde kursiyerler, kendi porteleri yanında aile fertlerinin, dost ve akrabalarının resimlerini yaptılar. Kursiyerler kendi portelerini yaşlandırarak tuvale aktardılar.

Sergi açılışında Sanat ve Tasarım Fakültesi dekanı İsmet ÇAVUŞOĞLU, beraberinde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadrettin DOĞAN, Belediye başkan yardımcısı Rıdvan ACAR, İl Jandarma Komutanı albay Osman Aslan bulundu. Yalova’nın sevilen simalarından yazar Nuri TANER ve Subaşı sözlü tarih çalışma gurubunda Zeki GÜRSU beğenilerini dile getirdiler Sergi iki hafta boyunca Pazartesi günleri dışında her gün 17:00’ye kadar görülebilir.

Yalova Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerinin ikinci sergisi ise Yalova Sanat Galerisi’nde aynı gün saat 16.00’da Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadrettin DOĞAN, Belediye Başkan vekili Jülide GÜNER ve Başkan yardımcısı Halit Güleç tarafından açıldı. 5-12 yaş grubu öğrencilerin resimlerinin de bulunduğu bu sergide ise diğer çalışmalar sergileniyor. Sanat galerisindeSalı günü açılan sergi bir hafta boyunca sanatseverlerin beğenilerine açık kalacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL