TOKAY İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ DEVRETTİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 1 senedir İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüten Halil İbrahim Tokay görevini Nalan Aydoğan’a devretti. Tokay yaptığı açıklamada belediye başkan adaylığı için istifa etmediğini belirtti. Tokay açıklamasında,

”04.12.2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Merkez İlçe Kongremizde bana başkanlık görevini tevdi eden partililerimize teşekkür ederek başlamak istiyorum.
1 yıldır sürdürdüğüm bu onurlu görevimi kurucu üyemiz, merkez ilçe sekreterimiz kıymetli ablam Nalan Aydoğan’a devretmiş bulunmaktayım.
İlçe yönetim kurulunda seçilen Başkanımız Sayın Nalan Aydoğan’a olan güvenim, inancım ve desteğim tamdır.
Yolu bahtı açık olsun. Önümüzdeki günlerde devir teslim töreni gerçekleştireceğiz.

Hakkımda çıkan belediye başkan adaylığı için istifa ettiğim haberleri gerçeği yansıtmamaktadır.
Bu onurlu göreve beni layık gördükleri için çok teşekkür ederim ancak böyle bir durum şu an için söz konusu değildir. Önümüzdeki sene yapılacak olan yerel seçimler tüm Yalova halkı için çok büyük önem arz etmektedir.
Yalova belediyesinin, belediyeciliği bilen, dürüst, hukukun üstünlüğüne inanan , çalışkan, güvenilir, halkın içinde olan aynı zamanda kendisine oy vermeyen vatandaşlarımızın da başkanı olabilecek, vatandaşın yanında olduğunu hissettirecek, Atatürkçü, milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı, genç ama tecrübeli. Her şeyden öte
Yalova sevdalısı bir başkana ihtiyacı var.
Bu profilde ki bir adayın etrafında tüm Yalova’nın birleşmesi gerektiği kanaatindeyim.
Bu birlikteliğin oluşmasında bana ihtiyaç varsa, elimi değil gövdemi bu taşın altına koyacağımı da herkesin bilmesini isterim.
Yalova’nın kaderini Yalova’da yaşayanlar belirler.
Partimin birlikteliklere karşı verdiği olumsuz kararın tersine döneceğini ve Türkiye’nin menfaatine olan birlikteliklerin önünün açılacağını tüm kalbimle diliyor ve umutla bekliyorum.
Ancak Yalova için kaybedecek vakit yok. Her şeye rağmen, cesaretle tüm muhalefet partilerini birliktelik yolunda istişareye davet ediyorum.
Yalova için, Yalova’yla beraber !” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yalova Atakent Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!