TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 225.064
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.904
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 62
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.143
Uncategorized

TEK MUHALEFET BBP

Yalova Belediyesi’nin ilginç tutum ve uygulamalarına karşılık AK Parti ve MHP’den bir türlü ses çıkmazken Yalova’nın muhalefet ihtiyacını adeta tek başına Büyük Birlik Partisi yerine getiriyor. AK Parti ağaç katliamında..

TEK MUHALEFET BBP

TEK MUHALEFET BBP 958446656Yalova Belediyesi’nin ilginç tutum ve uygulamalarına karşılık AK Parti ve MHP’den bir türlü ses çıkmazken Yalova’nın muhalefet ihtiyacını adeta tek başına Büyük Birlik Partisi yerine getiriyor.

AK Parti ağaç katliamında adeta CHP’li Vefa Salman koruyuculuğunu üstlenerek, MHP de seçimlerdeki adayı Ahmet Kaplan’ın belediyeye danışman olmasıyla İLGİNÇ bir muhalefet tarzı ortaya koyarken gerçek anlamda muhalefet bir tek BBP’den geldi

Büyük Birlik Parti Yalova İl başkanı Talip Bayburtlu yaptığı açıklama ile Yalova belediye Başkanı Vefa Salman’ı adeta topa tuttu.

Bayburtlu ” Yalova’yı zor günler bekliyor gibi. Yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık bir yıl gibi zaman geçmesine rağmen, görüldü ki Yalova Belediyesinin ne bir projesi ne, bir programı ne de halka hizmet etmek gibi düşüncesi var. ” dedi.

Bayburtlu şu ifadeleri kullandı:

Hani derler ya adam olacak çocuk emeklemesinden belli olur diye, fakat gelin görün ki halkta böyle bir umut da yok beklenti de.

Yalova halkı bundan önceki yönetimi sadece mutlu azınlığa hizmet ettiği ve Yalova’nın kazanımlarını iddialara göre birilerine peşkeş çekmesinden dolayı, hesabını sandıkta sorarak işbaşından uzaklaştırdı, “bir umuttur diye” yeni yönetimi işbaşına getirerek kendisine hak ettiği değeri vermesini, hak ettiği hizmetleri alması düşüncesi ile umutlandı.

Fakat görüldü ki sadece slogan değişmiş. ‘Mutlu Yalova’dan, ‘Umuttur Yalova’ sloganına dönülmesinden başka bir icraat olmamış,umutlar bir başka bahara kalmış gibi.

Bizler Büyük Birlik Partisi olarak insan odaklı siyaset yaptık, Hakka Ve Halka hizmeti şiar edindik yıkıcı siyaset yerine yapıcı siyaset güttük ve Hakka ve Halka hizmet eden siyasetçinin yanında yer aldık, makam, mevki, koltuk ve ikbal peşinde olmadık, mazlumun yanında, zalimin karşında olduk bedelde ödedik. İnsanı yaşat ki devlet de yaşasın düsturu ile siyaset yaptık, dik durduk, dik yürüdük dik yaşadık.

Yalova’nın ve Ülkemizin kazanımlarına sahip çıkmaya, yetimin, fakir fukaranın, garip gurabanın hakkını korumaya, kul hakkı yiyenlere karşı durmaya mücadele etmeye kararlıyız. Muhalefet etmek için muhalefet etmedik, etmeyeceğiz.

“FÜTURSUZCA HARCAMALAR YAPILIYOR!”

Yalova Belediyesi birimlerinden olan Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğünün bulunduğu RDKM de bazı özel işlerin yürütüldüğü,kozmik oda diye bir odanın olduğu bazı işadamlarının burada toplantılar yaptığı, ihalelerin bir kısmının buradan verildiği iddiaları Yalova Kamuoyunda konuşuluyor.

Bunun yanında bir organizasyon şirketine sponsor bulmak için Kültür Müdürlüğü’nün bizzat aracılık ettiği de iddialar arasında. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nin tadilat nedeni ile kapatıldığı, tadilata 1 milyon gibi ödenek ayrıldığı doğru mudur?
Fütursuzca harcamaların yapıldığı, özel günlerde milyara varan havai fişeklerin atıldığı Cumhuriyet Meydanı’na bir iddiaya göre 25 bin TL bir iddiaya göre 30 bin TL tutarında rölyefin dikildiği, halkın dişinden tırnağından artırarak ödediği su faturalarının bu gibi harcamalara ödendiği doğru ise bu gerçekten rahatsız verici iddialar.

Bunun yanında Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü bünyesinde gereksiz personel olduğu, ihtiyaca göre değil de ideolojik personel çalıştırıldığı, bir çalışanın ise hiç bir iş yapmadan çalıştığı belediyenin haricinde bir özel şirketten de maaş aldığı , bunun bilinmesine rağmen babasının belediye meclisindeki konumundan dolayı göz yumulduğu yine iddialar arasında.

“YAZIKTIR,GÜNAHTIR! “

Bunlar sadece Yalova Belediyesi bünyesinde bulunan bir birimde konuşulan iddialar… Diğer birimlerinde ne gibi iddialar var yakında onu da göreceğiz ve kamuoyu ile paylaşacağız.
Yalova’nın varoş denilen kenar mahallerinde yaşayan vatandaşlarımız yakacak odun bulamazken, kuru ekmeğe muhtaçken bunca lüzumsuz yapıldığı iddia edilen harcamalar doğru mudur? Doğru ise yazıktır günahtır!

Biz Büyük Birlik Partisi olarak halkın sesi olmaya, halka hizmeti Hakk’a hizmet bilecek, mazlumun yanında , zalimin karşısında olmaya dün olduğu gibi, bugünde olacağız!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL