“SORUNU BİLİYORUZ, ÇÖZECEĞİZ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel “Sorunu Biliyoruz, Çözeceğiz” programı kapsamında bazı temaslarda bulunmak üzere Yalova’ya geldiler. 
 
CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, “Sorunu Biliyoruz, Çözeceğiz” programı kapsamında iki milletvekilinin katılımıyla yapılacak çalışmada kentin sosyal, ekonomik ve iktisadi röntgeninin çekileceğini söyledi. 
 
Hüseyin Yıldız ve Cengiz Gökçel ilk olarak CHP Yalova İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında “Sorunu Biliyoruz, Çözeceğiz” programı kapsamında açıklamalarda bulundular. 
 
“İktidara gelir gelmez bütün yolları, köprüleri, hastaneleri kamulaştıracağız” 
 
Hüseyin Yıldız, toplantıda yaptığı konuşmada, “Gelirken Osmangazi Köprüsü’nden geçtik. Ödediğimiz fiyat dudak uçuklatıyor. Biz, köprülere, yollara karşı değiliz. Biz, bir köprü yapıp da dokuz köprü parası veren bu iktidara karşıyız. Yalovalılar tek gidişte 200 TL’ye yakın para ödüyor. İktidara gelir gelmez bütün yolları, köprüleri, hastaneleri kamulaştıracağız. O işin maliyeti neyse işi yapanları da mağdur etmeyeceğiz” dedi. 
 
‘’Hemen sandık, şimdi sandık. Demokratik şekilde insanların tercihini yapıp, bir an önce, yurt dışına mı gideceksin, nereye gideceksen artık lütfen gidin’’ 
 
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel ise 
“Ucube Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi çökmüştür. İnsanlarımızın cebini de cüzdanını da tenceresini de boşalttılar. Milletimizin sırtına borç, hayat pahalılığı yüklediler. Tarihin en yüksek enflasyon oranını yaşıyoruz. Kanunlarda ‘milli gelirin yüzden 1’inden az tarım bütçesine kaynak konulamaz’ denmesine rağmen AKP, 2006 yılından bu yana çiftçimize bu oranda desteği vermiyor, çiftçimizi mağdur ediyor. 
 
Biz, ilk geldiğimizde, bu bütçenin tamamını Hazine’den Tarım Bakanlığı’mıza aktaracağız. 
En önemli sorunlardan olan asgari ücret, farklı ülkelerde çok cüzi rakamlarla uygulanan bir ücret politikası. Ama biz, asgari ücreti ortalama bir ücret haline getirdik. 
Emeklilerimizin de en az asgari ücret kadar bir maaş almalarını sağlayacağız. 
Demokratik parlamenter sisteme tekrardan dönülmelidir. 
Buradan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenmek istiyorum. ‘Hemen sandık, şimdi sandık.’ Demokratik şekilde insanların tercihini yapıp, bir an önce, yurt dışına mı gideceksin, nereye gideceksen artık lütfen gidin’ diyoruz. Yoksa biz, seçimden sonra sizi bu ülkede göndereceğimiz yeri biliyoruz.” ifadelerini kullandı. 
 
Basın açıklamasının ardından CHP İl başkanı Mehmet Gürel, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, CHP İl yönetimi, CHP İl Kadın Kolları Başkanı ve CHP Gençlik Kolları Başkanı  ile birlikte Yalova’da yer alan pek çok kurum ve kuruluşu, köyleri ve ilçeleri ziyaret ettiler. Ziyaretleri esnasında Vatandaşlar ile bir araya gelerek sohbet ettiler. CHP İlçe örgütleriyle yaptıkları görüşme esnasında fikir alışverişi ve istişarelerde bulundular. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yalova Atakent Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!