Son Dakika

SON DAKİKA: HATAY’DA PEŞ PEŞE İKİ ŞİDDETLİ DEPREM

11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından Hatay merkezli iki deprem daha meydana geldi.   Kahramanmaraş merkezli depremlerin en ağır hasarı verdiği iller arasında yer alan Hatay bir..

SON DAKİKA: HATAY’DA PEŞ PEŞE İKİ ŞİDDETLİ DEPREM

11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından Hatay merkezli iki deprem daha meydana geldi.  

Kahramanmaraş merkezli depremlerin en ağır hasarı verdiği iller arasında yer alan Hatay bir kez daha şiddetli bir şekilde sarsıldı. AFAD, Defne ilçesinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyururken, bölgede bazı binaların yıkıldığı belirtildi. 6.4 ardından Samandağ ilçesin de 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. 3 dakika arayla meydana gelen depremler birçok ilden şiddetli şekilde hissedildi. 

AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre saat 20.04’te merkez üssü Hatay Defne olan 6.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 16,74 kilometre olarak belirlendi. Deprem şiddetli şekilde hissedilirken, vatandaşlar paniğe kapıldı.   

İSKENDERUN DEVLET HASTANESİ TAHLİYE EDİLİYOR

6 Şubat’taki depremlerde de kısmen hasar görmesine rağmen sağlam kalan bölümünde hastalara bakılan İskenderun Devlet Hastanesi’ndeki hastaların tahliye edilmesi kararlaştırıldı. Bunun üzerine hastaneye onlarca ambulans sevk edildi. Ambulanslarla alınan hastalar, Payas ilçesinde kurulan sahra hastanesi ile Dörtyol Devlet Hastanesine nakledilmeye başlandı. Hastanedeki tüm hastaların sevk edileceği belirtildi. 

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 213 KİŞİ YARALI 

Merkez üssü Defne ilçesi olan depremin ardından kente gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay AFAD İl Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. 

Saat 20.04’te meydana gelen depremin ardından bütün ekiplerin alanı taradığını aktaran Soylu, “Bu müstakil depremden sonra 1 Antakya, 1 Defne, 1 de Samandağ’da olmak üzere 3 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bilgisine ulaştık. Şu ana kadar 213 vatandaşımız hastanelere sevk edildi. 3 enkazda arama kurtarma çalışmaları yapılıyor. Bir enkazda 3, bir enkazda 2, bir enkazda da 1 vatandaşımız var. Şu ana kadar 42 ihbar geldi, 42 ihbara da gidildi. 39 ihbarda herhangi bir durum söz konusu değil veya ufak müdahalelerle o enkazlardan çıkarıldı.” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL