Güncel Son Dakika

ŞEHRİN İKİ YAKASI BİRLEŞECEK

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, 15 milyon lira maliyetli Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları işinin başladığını duyurdu. Akyol, yazılı açıklamasında, yeni hastane binasının bağlantısının da yapılacağı çalışmanın..

ŞEHRİN İKİ YAKASI BİRLEŞECEK

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, 15 milyon lira maliyetli Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları işinin başladığını duyurdu.
Akyol, yazılı açıklamasında, yeni hastane binasının bağlantısının da yapılacağı çalışmanın 2021 Ekim ayında hastanenin açılmasıyla entegre olarak tamamlanacağını belirtti.
Akyol yaklaşık iki yıl önce bölgedeki ihtiyacın iletilip konunun hızlı bir şekilde ihaleye çıkılarak çalışmanın başlamasından dolayı Karayollarından Sorumlu Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ile Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.
ŞEHRİN İKİ YAKASI BİRLEŞECEK
Yalova Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali kavşağı ile kent merkezi ile Gaziosmanpaşa, Mustafakemalpaşa ve İsmetpaşa mahallerinin arasında yeni bir geçiş olacak. Burada gelen vatandaşların, 400 yataklı yeni hastane bağlantısı sağlayacak. Projenin tamamlanmasından sonra bölgedeki trafiğin rahatlayacağını dile getiren Akyol, “Yalovamız her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Büyüme doğrultusunda trafik yoğunluğu artıyor. Projenin hayata geçmesiyle birlikte Yeni Yalova Devlet Hastanesi’ne ulaşım daha kolay olacak. Ayrıca Gaziosmanpaşa ve İsmetpaşa mahallelerimizle Bayraktepe, Bağlarbaşı, Dere ve Adnan Menderes mahallelerimiz arasında bağlantı olacak. Bu bölgelerden ulaşım için alternatif güzergahlarda yoğunluk oluşmayacak” dedi.
“15 MİLYONLUK YATIRIM 2021 EYLÜL AYINDA TAMAMLANACAK”
Akyol, proje sözleşmesi hakkında bilgiler vererek şunları kaydetti:
“Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları (Hastane Bağlantısı Dahil) ve Köprü İşleri Yapım İşi’ ihalesi 2020 sonuna doğru tamamlanarak 2020 bitmeden firma ile sözleşme imzalanarak 2021 başı itibariyle işe başlama gerçekleştirildi. Bu önemli projenin bedeli yaklaşık olarak 15.000.000 TL’dir.
Aynı bölgede hükümetimizin önemli bir diğer hizmeti olan Yalova Devlet Hastanesinin 2021 Ekim ayı sonunda tamamlanması planlandığından Otogar Kavşağı ve Bağlantısının Eylül ayı sonunda tamamlanacak şekilde iş programı revize edildi. Bu kapsamda, şantiye kurulumu tamamlandı ve ekip-ekipman mobilizasyonuna geçildi. Havanın fen noktasında uygun olduğu zaman çalışmalara başlanarak hedeflenen tarihte 2021 Eylül ayı içinde tamamlanmasını öngörüyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL