TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 225.064
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.904
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 62
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.143
Yalova

ŞEHİR MERKEZİNİN İÇME SUYU ŞEBEKESİ YENİLENECEK

İller Bankası Genel Müdürlüğü ile Yalova Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan ve Yalova’nın 35 yıl sonrasının içme suyunun planlandığı Yalova Merkez İçme Suyu Projesi’nin çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında Yalova şehir..

ŞEHİR MERKEZİNİN İÇME SUYU ŞEBEKESİ YENİLENECEK

15may su sebekeleri yenilen

İller Bankası Genel Müdürlüğü ile Yalova Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan ve Yalova’nın 35 yıl sonrasının içme suyunun planlandığı Yalova Merkez İçme Suyu Projesi’nin çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında Yalova şehir merkezinin 450 kilometrelik şebeke
hattı ve 14 kilometrelik ishale hattı yenilenecek.

Yeşil Körfez Su Birliği’nin de projenin içinde bulunduğu ve ilçelerdeki su hatlarının da yenileneceği projenin son toplantısı Yalova Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü personelleri ve İller Bankası Genel Müdürlüğü proje ekibinin katılımıyla gerçekleştirildi.

YENİLENEN İÇME SUYU ŞEBEKESİYLE SU KAÇAKLARI ÖNLENECEK

Yalova’nın 35 yıl sonrası içme suyu hattı çalışması, yeni su depoları, ishale hatlarının yenilenmesiyle ilgili kesin proje hazırlığının yapıldığı toplantıda taraflar şehir genelinde incelemeleri karşılıklı olarak değerlendirdiler. Projenin hayata geçmesiyle beraber Yalova Belediyesi ekiplerinin de görev alacağı çalışmalar sonrasında 14 kilometrelik ishale hattı ve şehir merkezindeki yaklaşık 450 kilometrelik su şebekesi yenilenmesi planlandı. Yeni su depolarının da yapılacağı projenin hayata geçmesiyle birlikte tüm su depoları uzaktan takip sistemiyle izlenip, yönetilebilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL