TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Yalova

SALMAN VE UMUT MERKEZİ KADINLARI VAHŞETİ KINADILAR.

Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından yapılan basın açıklamasının ardından Başkan Salman ve kadınlar Yalova sahilinde dövizlerle yürüyüş yaparak tepkilerini belirttiler. ÖZGECAN ASLAN İLE SON..

SALMAN VE UMUT MERKEZİ KADINLARI VAHŞETİ KINADILAR.

Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından yapılan basın açıklamasının ardından Başkan Salman ve kadınlar Yalova sahilinde dövizlerle yürüyüş yaparak tepkilerini belirttiler.

ÖZGECAN ASLAN İLE SON OLMASINI TEMENNİ ETTİK AMA OLMUYOR. Açıklamasında, -Özgecan Aslan ile son olmasını temenni ettik ama olmuyor- diyerek başlayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; -Yalova Belediyesi’nin Umut Merkezleri’ndeki kadınların mahallelerden gelen haklı reaksiyonu sessizce protesto etmek için buluştuk. Ne yazık ki dün Yalova’da yaşanan olay ilk değildi. Biz Özgecan’la her ne kadar son olsun desek de kadına uygulanan şiddet, hunharca eylem ve eylemler kabul olması mümkün şeyler değildir. Seda Camgöz kardeşimiz daha hayatının baharında ve anne. Eski eşi tarafından adını koyamadığım bıçak darbeleriyle yaşamının son bulması öncelikle beni derinden üzmüştür. İyi tanıdığım bir ailedir. Evlat acısını yaşamış bir insan olarak Seda’nın babasının ne durumda olduğunu dün taziyeye giderek gördüm. Acımın tazelenmesi bir yana hep derler ya ‘Beterin beteri vardır’. Kendisine bunu açık yüreklilikle itiraf ettim. Sonuçta ortada iki tane ana kuzusu yavru var. Onların bundan sonraki yaşamında kendi adıma elimden ne geliyorsa yapacağım. Sağolsunlar çok sayıda hemşehrilerimden de bu konuda destek telefonu geldi. Ama bir de olayın genel boyutu var. Biz bunun önüne nasıl geçeceğiz? Kadın saygı, sevgi duyulması gereken bir varlıktır. Kadınların ülkenin her yerinde şiddete maruz kalması kabul edilebilir bir durum değildir. Biz sessizce burada arkadaşlarımızla birlikte sesimizi duyurduğumuzu düşünüyorum.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman açıklamasının ardından kadınlarla birlikte Yalova sahilinde yürüyüş yaparak dövizlerle birlikte mesaj verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL