REKTÖR BAHÇEKAPILI, 2023-2024 YÜKSEKÖĞRETİM AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, Yükseköğretim Kurulunca düzenlenen 2023-2024 Akademik Yıl Açılış Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşti. Törene Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Tatar, Öğrenci Konseyi Başkanı Umut Berkay Polat ve üniversite öğrencilerinden Nazlıcan Doymaz katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende yeni akademik yılın Türkiye için hayırlı olmasını dileyerek başladı. Üniversitelerin toplum için önemine vurgu yaparak, akademisyenlere desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Üniversitelerin sadece bilim öğrenme yerleri olmadığını, aynı zamanda kültür aktarımına öncülük ettiğini ve toplumun seviyesini yükselttiğini söyleyen Erdoğan, üniversitelerin dinamik ve özgür olmasının, toplumun gelişimine olumlu katkı sağladığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkemizde üniversite sayısını artırarak nitelikli eğitime erişimi kolaylaştırdıklarını belirtti ve bilgi, kültür ve bilimin Türkiye’nin tüm illerine yayılmasını desteklediklerini ifade etti.

Konuşmasının ardından, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a günün anısına hediye takdiminde bulundu. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK 2023 Üstün Başarı Ödülleri’ni kazanan akademisyenlere ve üniversitelere ödüllerini takdim etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yalova Atakent Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!