TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Spor

PİL TOPLAYARAK OKULLARINA MASA TENİSİ MASASI KAZANDIRDILAR

Yalova Şaban Temuge Anadolu Lisesi öğrencileri, yetkili dernek olan Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İthalatçıları Derneği tarafından düzenlenen atık pil geri dönüşüm kampanyasının okul kategorisinde il genelinde toplanan 500 kg pilin..

PİL TOPLAYARAK OKULLARINA MASA TENİSİ MASASI KAZANDIRDILAR

12HAZ.MASATENISI
Yalova Şaban Temuge Anadolu Lisesi öğrencileri, yetkili dernek olan Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İthalatçıları Derneği tarafından düzenlenen atık pil geri dönüşüm kampanyasının okul kategorisinde il genelinde toplanan 500 kg pilin yüzde 53’ünü toplayarak birinci oldu.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, öğrencileri tebrik ederek, öğrencilere okulda kullanmak üzere masa tenisi masası hediye etti.

Yalova genelinde yarışmaya katılan 19 okul toplamda 500 kg pil toplayarak geri dönüşüme kazandırdı. Toplanılan pillerin yüzde 53’ünü toplayan ve 1. olan Yalova Şaban Temuge Anadolu Lisesi öğrencileri Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret ettiler.

BAŞKAN SALMAN; “SİZİN GİBİ GENÇLERİN GERİ DÖNÜŞÜM KONUSUNDA DUYARLI OLMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Okul Müdürü Mesut Demirci ve Öğretmen Meryem Çakır’ın da katıldığı ziyarette öğrencileri tebrik eden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Hepinizi yürekten kutluyorum. Sizin gibi gençlerin geri dönüşüm konusunda duyarlı olması çok önemli. Çok sayıda atığı kategorilendirerek topluyor, geri dönüşümünü sağlıyoruz. Belediye Başkanı olarak her zaman yanınızdayım. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz de sizlere yardımcı olacak. Yağ ve camlarla ilgili kumbaralar koyduk. Bu çalışmada da hepinizden destek bekliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.”

Mahalle muhtarlıkları ve Umut Merkezleri’nde devam eden geri dönüşüm kumbaralarına Yalova halkından destek beklediğini ifade eden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, daha sonra Yalova Şaban Temuge Anadolu Lisesi öğrencilerinin okullarına kazandırdığı masa tenisi masasını takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL