TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.128
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.575
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 59
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.427
Uncategorized

Öztabak,Salman’ın adaylık açıklaması manidar..

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantıda adaylığını açıklamasını manidar bulduğunu söyledi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Ak Parti Yalova İl Başkanı..

Öztabak,Salman’ın adaylık açıklaması manidar..

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantıda adaylığını açıklamasını manidar bulduğunu söyledi.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın belediye başkan adayı olacağını açıklamasının hatırlatılması üzerine “Zaten belediye başkanısın. Muhtemeldir ki aday olman lazım. Niye erkenden açıklama gereği duydun diye düşünürüm. Mutlaka kendi iç işleri ama adaylığını açıklamasını manidar buluyorum” dedi.

Konuyu yerel seçimlere getiren Başkan Öztabak, şöyle devam etti:

“İyi ki açıkladı. Belediye başkanının 30 Mart seçimlerinde aday olması bizim için problem teşkil etmez. AK Parti, öbür partilerin adayının kim olduğuna bakmayacaktır. Bakmıyor da. Kendi adaylarımızı en iyi belirlemeye ilişkin çaba ve gayretlerimiz olacak. Vefa Salman özellikle açıklarsa, bu biraz daha renklenir. 30 Mart keyifli geçer. Onun için memnun oldum”

“Çalışkan ve dürüst bir aday belirleyeceğiz”
AK Parti’de belediye başkan adayının belirlenmesi ile ilgili de açıklamada bulunan Öztabak, “Aday belirleme süreci başladı. Yani görüşmeler yapılıyor. Adayım diyenlerin dışında da kendimiz üretiyoruz. Genel merkez soruyor kimler olabilir diye. Adayım demek ekstra avantaj sağlamıyor. Algı yönetiminde toplumda ‘bu da adaymış’ filan, hayır. Erken çıkması avantaj sağlamayacak. Başarılı, hizmette kusursuz kalacak nitelikteyse elbette olacaktır. Olma şansı vardır. Herkesin bir AK Partili’nin aday olması mümkündür. Çalışkan, dürüst ve de AK Partili olacak” dedi.

“Hepimiz Yalovalıyız”
Aday belirleme sürecinde Yalovalı aday tercihi kullanılıp kullanılmayacağı yönünde gelen bir soruya da cevap veren Öztabak, şunları kaydetti:

“Bana Yalovalı olmayan, burada yaşayan gösterin ona göre değerlendirme yapayım. Onu söyleyenlerin yaşı 20-25 olabilir. Onlar Yalovalı mıdır? Ben 35 yıldır burada yaşadığıma göre ben daha çok Yalovalıyım. Bu şehirde yaşayan, bu şehirde hizmet eden herkes Yalovalıdır. Dürüst olması, liyakat sahibi olması ve bizim açımızdan AK Partili olması önemlidir. Nereden geldiği önemli değil, yeter ki geldiği yerde hizmet yapsın. Ben bu şehre ayak bastığımdan bu yana muhakkak ki bir sivil toplum kuruluşundayım. Üniversitenin kuruluşundan tutun da birçok yerde faaliyette bulundum. Bu şehre ne yaptığımıza bakalım. Etnik köken ya da nereden geldiğine bakmayalım. Bu şehirde doğmuş biri de olabilir, başka şehirden bu şehre gelmiş de olabilir. Toplum ona baktığı zaman ‘Bu kişi şehri dürüstçe yönetecek’ diyebilecek. Bunu sağlayacağız”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL