Genel

MAVİDEN YEŞİLE PROJESİ İLE ÖDÜL ALDI

Kent & Başkan Dergisi’nin her yıl düzenlediği Kent & Başkan Ödül Töreni’nde Çiftlikköy Belediyesi’nin ‘Maviden Yeşile Sürdürülebilir Bir Geleceğe’ Projesi ödüle layık görüldü. Ülke genelinde 1391 belediye ve 960 projenin..

MAVİDEN YEŞİLE PROJESİ İLE ÖDÜL ALDI

Kent & Başkan Dergisi’nin her yıl düzenlediği Kent & Başkan Ödül Töreni’nde Çiftlikköy Belediyesi’nin ‘Maviden Yeşile Sürdürülebilir Bir Geleceğe’ Projesi ödüle layık görüldü. Ülke genelinde 1391 belediye ve 960 projenin yarıştığı www.kentvebaskanodulleri.com’da yapılan oylamanın ardından, Türkiye’nin başarılı büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarına ödülleri, Kayseri’de düzenlenen ödül töreni ile verildi.

Kent&Başkan Ödülü’ne layık görülen Çiftlikköy Belediyesi’ne ise ödülünü, Kent ve Başkan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği Genel Başkanı Okan Geçgel, Başkan Silpagar’ı ziyaret ederek takdim etti. Maviden Yeşile Sürdürülebilir Bir Geleceğe’ projesinin başarısından gurur duyduklarını ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, projenin güzel sonuçlar verdiğini belirterek, “Projemiz kapsamında deniz yosunları ve organik evsel atıkları tesislerimizde kompost haline getirerek, elde ettiğimiz verimli toprağı park ve bahçelerimizde ürün yetiştirmede ve peyzaj alanlarında değerlendiriyoruz. Ayrıca talep eden vatandaşlarımıza da dağıtımını yapıyoruz. Deniz yosunlarının geri dönüşümü ile projemiz kendi alanında bir ilki gerçekleştiriyor. Oylarıyla destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL