TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Çağatay KÖSE

MART KARI YAĞDI

Bahar Gelecek dedi..Koçal ve ekibi buyurun..geldi.. 3 gün güneşli havanın ardından bugün de yağmur yağması,sanırım belediye meclisi sayısını anlatır cinsten.. hani parçalı bulutlu..12 AKP -9 DP-4 CHP.. Şimdi Sn.Yakup Koçal..

MART KARI YAĞDI

Bahar Gelecek dedi..Koçal ve ekibi buyurun..geldi..

3 gün güneşli havanın ardından bugün de yağmur yağması,sanırım belediye meclisi sayısını anlatır cinsten..

hani parçalı bulutlu..12 AKP -9 DP-4 CHP..

Şimdi Sn.Yakup Koçal sloganlarında demişti ki,Bahar Gelecek..bunu duymayan görmeyen kalmamıştı..lakin ben çok farklı bir slogana da hatta basın bildirisine de dikkat çekmek istiyorum.

AKP henüz aday adaylarını belirleme çabası içindeyken,mevcut AKP İl yönetimi,ve ileri gelenleri,hatta ileri gidenleri,boyundan büyük laflar etmişlerdi,

Kimi eğer Barbaros Binicioğlu’nun ismi gelirse ETEK giyecekti,ayıp olmazsa hatta SÜMERAY’dan alınan hafif dizaltı,ekoseli fırfırlı olanından..Görünürde giyilmese de bu etek birileri tarafından zihinlerde giydirildi,malum şahıslara..

Konu bu da değil,hatırlarsanız,AKP aday adayı İnş.Mühendisi Aydın Demirel,yazılı açıklamasında demişti ki;

‘Hatayı kabul etmek erdemdir. Ama dik durabilmekte bir erdemdir.

Kendinizin sandığı sıkıca sarıldığınız o koltuklar sizi yüceltmez.

Ama eğilip bükülmek sizi küçük düşürür. Adaylık süresince biz tarafsızız diyerek ortalıkta dolananların bunu abartarak nasıl bi taraf oldukları herkesin malumudur .

Biz bazı adaylara tarafsızlık söyleminize aykırı olarak ayrımcılık yapıyorsunuz deyip itiraz ettiğimizde ;onlar bizim “ağabeylerimiz” hatırları var diyorlardı. Bende burada hatıralar yazmak için aday olunmuyor; eğer söylendiği gibi demokratik bir yarış olacaksa bu eşitsizliğe müsaade etmeyin demiştik.Şimdi aynı şahısların yine kendi teşkilat mensuplarına karşı bu haksız ve adaletsiz tutumu sergilediklerini duyuyor ve üzülerek görüyoruz

Sadece kabullenemediğim üç silahşorlar olarak mehter marşıyla Ankara‘ya giden iş bitiricilerin 45 günlük direnişten sonra;hiçbir şey olmamış gibi mezdeke havalarında karşılama töreni yaparak 180 derece dönüşlerinedir

Hatta yazısının son paragrafın da,

Ak mı kara mı 29 Martta göreceğiz. Yalovalı seçmenlerin de kararını ve oyunu da göreceğiz.

Ama mart karı yağacak gibi gözüküyor bir yerlere. Aralık ayı başında ocak başında ısınanlar nedense şimdilerde üşümeye başladılar. Ocaklarımı söndü ne? Şimdi de Barbaros Binicioğlu’nun getirdiği doğal gaz sayesinde kombine ile yer bulmaya ısınmaya çalışıyorlar.

Bu yazısı AKP kanadında tepkilere yol açsa da,belli ki oyunu okuyamama gibi sorunu var AKP yönetiminin…Oysa Aydın Demirel senaryoyu tersten okumuştu da ama …

SONUÇ OLARAK AYDIN DEMİREL’İN DEDİĞİ GİBİ MART KARI YAĞDI…

Burası Yalova dedik anlamadılar,Manisa sandılar..Bülent Arınç Yalova ve Yalova’lının geleceği ile oynarken Manisa’yı kaybetti..Demekki kelin ilacı olaymış,Manisa’da başına sürermiş..Buna rağmen AKP il Yönetimi hala o dedi,bu dedi,yok ben demedim..O dedi..

Bu arada seçim sonuçlarını Yalova Adliye’sin de takip ederken yaşanan olay ise bu oyun esnasında yaşanan çirkinlik ve etiksizliği ortaya koyuyor,kimin yandaşı belli olan cıngıllı hayat,seçim sandıklarının açılması ile birlikte öyle panikliyor ki,AKP Merkez İlçe Başkanına hesap soruyor,eğer Barbaros seçimi kaybederse diyerek başlayan konuşma bir anda Kemalettin Öztürk’ün kükremesiyle sona eriyor..

Ardından malum şahıslarca yapılan haber de bunu doğruluyor..ipin ucu çoktan kaçmış…

Şimdi Yalova’da beklenen olmalı…

Barbaros Binicioğlu’nun adı gelmesiyle yapılamayan bence,bizce olmalı..Başbakan müdahale etmeden,

İl Başkanı Şinasi Bayrak istifa etmeli…..tüm kadrosuyla…hemde..etik davranışı hiç olmazsa bu sonuçtan sonra yapmalı..

İlçe Başkanı Kemalettin Öztürk hadi abi yakışanı yap…istifa et..

İstifa etmesi konusunda çok ısrarcı olacağım diğer bir isim ise,maalesef kendisinden böyle bir davranış beklemiyoruz,kesin kendisi ‘ben istifa etmem deli gibi muhalefet yaparım diyecektir’..her türlü bel-sırt-bacak kıvraklığı ile istifa etmeyecek belki ama.

Hadi be ADEM GÜLSÜN,kimsenin yapamadığı yapabilecek omurgalı davranışı göster,dik dur ve İSTİFA ET…AKP İL – İLÇE YÖNETİMİ bırakın koltukları…İSTİFA EDİN..AKILLARDA İYİ KALIN..

‘Bu arada uzun zamandır yazdığım yazılara yorum yapma adında,

aileme ve bana söven,defalarca hakaret eden,ağza alınmayacak aşağılık söylemleriyle,iftira ve karalama yaparak beni yormaya çalışan,MEDYA FARESİ belli oldu..

Kendisi hakkında suç duyurunda bulunmuştum,beklediğim gibi,tahmin ettiğim gibi..siyasette yer edinme adına yaptığı bu ahlaksız çalışma adliyeye yansıdı.

BU YAZIYI YAZAN,VE KENDİSİ HAKKINDA MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇTIĞIM,

YENİ BİR MECLİS ÜYESİ ÇIKTI..

DAHA SEÇİLMEDEN YAPTIKLARI,YAPACAKLARININ BİR GÖSTERGESİ OLDU..

BU BELEDİYE MECLİS ÜYEMİZİN BANA YAZDIĞI TÜM MESAJLARI NOKTASI VE VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM..GÖRÜN..TANIYIN..

Kalın sağlıcakla…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL