TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Uncategorized

Kızılkaya; Çözüm için geç kalındı..

Türk Sağlık-Sen Yalova Şubesi Başkanı Samih Kızılkaya, İstanbul’da eski bir hastası tarafından öldürülen Dr. Fikret Hacıosman için bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Kızılkaya, yaptığı açıklamada, “Doktor Fikret Hacıosman, İstanbul’da hastanede odasında..

Kızılkaya; Çözüm için geç kalındı..

Türk Sağlık-Sen Yalova Şubesi Başkanı Samih Kızılkaya, İstanbul’da eski bir hastası tarafından öldürülen Dr. Fikret Hacıosman için bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Kızılkaya, yaptığı açıklamada, “Doktor Fikret Hacıosman, İstanbul’da hastanede odasında eski bir hastası tarafından katledilmiştir. Doktorumuza Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum. Türk Sağlık-Sen olarak defalarca önlemler acil olarak alınmalı, sağlıkta şiddet cinayete dönüştü diyerek, uyarılarda bulunmuştuk. Ne yazık ki uyarılarımız dikkate alınmadığı gibi geçmişte yaşanan vahşetler de birkaç gün kınama ve taziye mesajları ile geçiştirilip unutulanlar kervanına katıldı. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın sözü siyasilerin işlerine geldikleri zaman kullandıkları bir cümle olmaktan çıkıp, gerekenler yapılsaydı bugün bunlar yaşanmayabilirdi. Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet sadece televizyonlarda verildiği zaman saldırganların tutuklandığı tuhaf bir adalet anlayışı hakim olmasaydı bugün başka şeyleri konuşuyor olabilirdik” dedi.

‘Gelin şiddeti el birliği ile çözelim’..

“Fakat bunların hiçbiri olmadı. Bir doktorumuz daha bir cinayete kurban verdik. İlk olmadı, ne yazık ki böyle devam ederse son da olmayacak. Bu vahşet düzeni gerekli önlemler ve ağır yaptırımlar olmaz ise sürüp gidecek” diyen Kızılkaya, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çözüm için geç kalınmıştır. Bu doğrudur fakat yanlışın neresinden olursa olsun dönmeyi bilmekte bir erdemdir. Yeni dönem diyoruz ama sürekli eski sorunlarla boğuşuyoruz. Artık bir şeyler yapılsın. İyi dilekler, temenniler bir kenara bırakılsın. Çalışana sevgi içeren cümleler kurmak yerine onların sorunlarını çözen adımlar atılsın. Gelin şiddeti; el birliği ile çözelim, en aza indirelim. Biz buna hazırız. Bakanlık, STK’lar ve diğer tüm paydaşlar bir araya gelelim, Ne yapabilirizi tartışalım, karara bağlayalım. Çünkü sağlık çalışanları sadece güvenli çalışmak ve akşam olunca sağ salim ailesine kavuşmak istiyor. Hastanelerin savaş meydanlarını andırdığı, çalışanın her saniye şiddete uğrama endişesi ile yaşadığı bir ortam olarak kalmasını istemiyor. Şifa veren eller kendi hayatlarından her gün endişe duymaktan yoruldular. Bunun düzeltilmesini istiyorlar. Biz de onların sesi oluyor ve bu çağrıya kulak verin diyoruz. Bir kez daha bugün hayatını kaybeden doktorumuzu rahmetle anıyor, ailesine sabır sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum. ”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL