TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Çağatay KÖSE

GERGEDAN

Yazını değiştirsene…Ne zaman yeni yazı koyacaksın..? Abi çok eskidi o yazı .Valla arada açıp eski yazılarını okuyorum.. Hadi yazsana…Bu serzenişler bazen dostların ağzından dökülür,bazen dost gözüken kumpasçıların..Onların derdi senin neyi..

GERGEDAN

Yazını değiştirsene…Ne zaman yeni yazı koyacaksın..?

Abi çok eskidi o yazı .Valla arada açıp eski yazılarını okuyorum..

Hadi yazsana…
Bu serzenişler bazen dostların ağzından dökülür,bazen dost gözüken kumpasçıların..
Onların derdi senin neyi yazdığın değildir aslında.
Onun işine geleni yazdığın sürece seni okur,keyif alır.
Eğer onun işini yapmayan belediye başkan yardımcısını yazmışsan,seni on dakikada bir över ki aklını alır..
Ama yok bazen de hırsızın gözünün bebeğinden yakalarsın yazarsın,o arkadaş o hafta o imar iznini yeni imzalatmışsa,çay bahçesinin önüne 5 sandalye fazla koyabilmişse,kumsalın anasını ağlatıp kumarhaneye çevirmişse bile senin yazdığın yazı için şunu söyler..Taraflı yazı olmuş abi..

Yalova’da taraf olmamak,Karaköy genelevinde müftülük yapmaya,taraf olmakta müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benzer..

Öküze tapan bir din grubuna ,İslamiyeti anlatmak gibidir..
Kiliseye giden adama,güneşe tapmayı tavsiye etmek gibidir..
Zira Yalova’da ne yazarsan yaz,mutlaka bir tarikatın ayağına basarsın..

Öyle bir absürd yazı yazsam ki belgesellerden alıntı yapıp,(bu satır +18 olacak )
Gelişimini tamamlamış bir erkek GERGEDAN ile yeni ergenlik çağına girmiş MAKAK maymunun çiftleşmesinden doğan ALASKA NEHİR SOMON balığının,ileri yaşlarda bir YABAN öküzü ile çiftleşeceğini,bu çiftleşmeden doğan Zürafa başlı,balık kuyruklu,orangutanın seks hayatından bahsedip o yaratığın aslında homoseksüel bir SIĞIR olduğunu yazsam….
Akşama bir çok kişi arayıp vay arkadaş çok güzel yazmışsın şu siyasetçiden mi bahsettin..
Hacı ben anladım kimi yazdığını …Ulan var ya ..ne adamsın ..Cuk oturmuş diyen çıkar..

Deneyelim mi?

Yukarıda kimden bahsettiğimi bir ben biliyorum.
Tarikatlar şehridir Yalova…
Bu kadar tarikat içerisinde yazdığın yazının birine dokunmama ihtimali yok.

CHP’nin tarikatları,Muharremiciler…Vefa-i Sefacılar,Şeyh Kırat Bin Halitçiler,

AKP’nin tarikatları,Cumacılar,Barbarossiler,Yakubiler,İhale-i Fesatçılar,Genel Merkez-i İman tarikatı, PARA-lelciler..Madocular…

Malum Belediye CHP’nin ;

Muharremiciler; Şartlar ne olursa olsun CHP çatısı altında buluşup,Muharrem İnce tarafından il,ilçe yönetimlerine girebilen,belediye meclis listesine fermuar adı verilen(bir Vefa Salman,bir Muharrem İnce) kontenjanından yer bulabilen kişilerdir.Ayrıca Muharremiciler tarikatının ön eleme sınavından geçip İl başkanı ve belediye başkan yardımcılığı için sırada bekleyen burjuva halkçılarından gelirler.

Vefa-İ Sefacılar; Vefa Salman’ı eskiden tanıyıp,1 hazirana kadar başka partilerde yaşamlarını sürdürüp,30 Marttan önce CHP saflarına geçip,1 Haziran’dan sonra devrimci olan eski dyp,dp,mhp,bdp,ckp,mlp,asl,pls,vsl,ock,dan gelen ticar-i sefayiler grubundan tarikata girenler.Kendileri ihale,imar ve iskan konularında koşturup alt kademedikileri belediye işe sokmakla görevli gruptandır.Yakubilerin ALKAŞ modelini benimseyen ve TRANSFER müteahhitlerin biraraya geldiği MEŞHUR olmak için her yolu deneyenlerin dergahı. Muharremicileri saf dışı etmek için özel yemin ettikleri söylenir.

Şeyh Kırat Bin Halitçiler, Yakubiler tarikatında yöneticilik ve şeyhlik rütbesine kadar yükselmiş,ardından cemaatin yönetilmesi ve ticareti konularında ayrılık yaşayarak,radikal bir kararla Muharremicileri ve Vefa-i Sefacıları kullanarak dergaha sızmış,1 Hazirandan sonra baş kaldırarak,dergah içinde dergah kuran,KIRAT’ın çizdiği yolda cansiperane çalışan gruptur.İşe alımların çoğunda Muharremiciler ve Vefa-i Sefacıları çırağa çıkarmıştır.Eleştirdiği Yakubi tarikatınıda sollayarak Yalova Belediyesi’nde 1 erkek 6 kadın sekreterle çalışan en güçlü dergah şeyhidir.Paralel yapılandırma konusunda uzman olduğundan şu an belediyede bu tarikatın gücü tam olarak bilinmiyor.
Muhalefette AK Partinin;

Cumacılar: Cuma günleri biraraya gelen,il binasına uğramayan İl başkanına yakın,vekile uzak grup..kendileri bile kim olduklarının farkında olmayan Mustafa Pehlivan ve ekibinin görevden el çektirilmesinden sonra Yakubilere yakın olmaya çalışmış ama becerememiş etkisiz elemanlar dergahındalar..

Barbarossiler: Point gurubu himayesinde,Barbaros Binicioğlu’nun bile bilgisi dışında olan,Yakubi düşmanları,Cumacıları kullanıp,Genel Merkez-i İman grubuna küskün, kaderci ve hırslı grup.”Bir gün mutlaka güneş bize de doğacak” düşüncesiyle Ak Parti Milletvekiline yakın durup,Point Tarikatında gece sohbetleri ile Ak-muhalifleri örgütleyen küçük tarikat.

İhale-i Fesatçılar;Tüm Ak Parti ve oluşumları içinde yer alan ticaret, koltuk ve makam için her grupla ortak çalışma içine giren tehlikeli grup.Ak Vekil ve Ak İl başkanları sayesinde bir çok ihale ve ticari işleri düzeltip 30 Mart ve 1 Haziran’da CHP için çalışan dergah üyeleri.Ak Parti il ve ilçe yönetimine kendine yakın isimlei taşımakla görevliler.Ak Vekilin önümüzde ki dönem aday bile olamaması için derin çalışmalar içinde bulunan CHP’nin en çok güvendiği ak tarikatlarından.

Genel Merkez-i iman Grubu; “Başbakan ne derse o olur” diyerek yola çıkan ama genel merkez nezdinde bir daha asla ve asla ne vekil ne de belediye başkanı olabilecek grup.Bu nedenle su akarken testiyi doldurmak için yeni şirketler kurma,ilçe belediyelerle flört etme çalışmasında olan,seçilememe ve aday olamama sendromu sebebiyle Yalova Ak parti teşkilatını tarumar eden en tehlikeli grup.CHP’nin Vefa-i Sefacılaıyla asla bir araya gelmesi muhtemel bile olmayan grup 1 Hazirandan beri özel istekler ve işten çıkarma ricalarıyla CHP belediyesinin hesaplarına gelen haczi kaldıracak kadar AK-CHP li..Yakubilere karşı çalışan,Ak Partiye belediye seçimleri kaybettiren değişik bir grup.

PARA-lelciler; Tahmin edildiği gibi eskiden cemaatçi,Fetullah Hoca’nın bilgeliğine inanmış,ama 17 aralık sonrasında PARA-lel olmayı yeğlemiş,ak kadrolarda beklediği yeri bulabilmek için kongre ve yerel seçimlerde ortaya çıkan aksi halde sürekli ticaret koşturan zayıf grup.Yaakubiler zamanında Yakubi,Babarossiler zamanında Babarossi olmalarıyla ün kazanmış bukalemun siyasetçi grubu.Ak Vekile karşı,Mustafa Pehlivana karşı olan dergah.

Yakubiler; 30 Mart ve 1 Haziran seçimlerinde yanlış kadrolaşma sebebi ile seçimi kaybetti algısı yaratılsa da PARA-lelciler, Genel Merkez-i iman Grubu ve Barborossiler tarafından sabote edilmiş grup.Dergah ve tarikatçılığın kurucularından.Yanlış şeyh ve müritleri sebebi ile düşman edinmiş grup.Son seçimi kaybetmesine rağmen tüm AK ve CHP dergahlarının gizlice izlediği grup.Seçime kadar “Yolunda ölürüz” diyen müritleri başkanlık koltuğunu kaybedince,beklentileri yerine gelmeyeceğinden diğer ak tarikatlara sızmış kendilerini kamufle etmişledir.Ak Vekilin ve Vefa-i Sefacıların hedef tahtası haline gelmiş.Belediye meclis Üyeleri arasında hala etkisi olduğu söylenen tarikat.YTSO seçimlerinde de etkisi olmuş hatta Vefa Salman ve Yakup Koçal aynı adayı desteklemişlerdi.

Madocular; Geceleri bir dondurmada biz yiyek..içimiz yandı doğrusu diyen MHP-CHP ve AKP li müritlerin ortak noktası,ortak mekanı.Daha çok işi düzgün olan veya inşaat,imar,müteahhitliğe yeni zıplayan toy siyasetçiler dergahı.
Şimdi gel de yaz..

İri ufak,bit yavşağın, bana Yakubiler tarafından 300 bin TL verildiğini söylediklerini mi?

Vefa-i Sefacıların ekmeğimizle oynayıp,sonra valla biz yapmadık diyen aracılarını mı?

Genel Merkez-İ İman tarikatının 100 TL lik reklam verdirmediklerinde uzanıp şey …..sigarası içtiklerini mi?
Aslında bir çok şeyi yazacak ve yazmış olmanın dayanılmaz hafifliğini ve zevkini yaşadığımı mı yazsam..?

Neyse başta anlattığım GERGEDAN var ya..hani onun bir de HOMOSEKSÜEL sığır o kim biliyor musunuz?

Hoşçakalın…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL