TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

GENÇ HAYTAP‏: ‘SU HER CANLI İÇİN YAŞAMDIR’

Genç HAYTAP Yalova Temsilciliği geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Su her canlı için yaşamdır.” kampanyasını devam ettiriyor.Konuyla ilgili olarak yazılı açıklamada bulunan Genç HAYTAP Yalova Temsilcisi Uğur Can..

GENÇ HAYTAP‏: ‘SU HER CANLI İÇİN YAŞAMDIR’

28may.haytap

Genç HAYTAP Yalova Temsilciliği geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Su her canlı için yaşamdır.” kampanyasını devam ettiriyor.Konuyla ilgili olarak yazılı açıklamada bulunan Genç HAYTAP Yalova Temsilcisi Uğur Can Kalkan, “Sokak ve yaban hayvanlarının sıcak yaz günlerini rahat geçirmesi için, duyarlı kişileri evlerinin önüne bir kap su koymaya çağırıyoruz.Sıcak havalar birçok kentte kendini hissettirmeye başladı. Hayvanların da insanlar gibi güneşten etkilendiğinin unutulmaması gerekir.Biz nasıl sıcak havadan olumsuz etkileniyorsak, hayvanlar da aynı şekilde etkileniyor. Evinizin önüne koyacağınız bir kap su ile bir çok hayvanın hayatını kurtarabilirsiniz.

Sıcak havalarda hayvanlardaki su kaybı ölüme neden olmaktadır. Herkesi bir can kurtarmaya davet ediyoruz.

“Belediye, Orman Su Müdürlükleri, ilgili kurum ve kuruluşların kent merkezlerinde yaşayanların sahipsiz hayvanların dışında yabani hayvanlar için de daha fazla su yalakları yapmalarını istiyoruz.Yazdığımız dilekçeleri dikkate almak istemeyen kurumlar bilmelidirler ki 5199 sayılı yönetmeliğe göre suç işlemektedirler. Hayvanların yaz aylarını biraz olsun rahat geçirmeleri sağlanmalı. Bunun için vatandaşlarımıza ve gerekli kurum yöneticilerine çağrıda bulunuyoruz.Unutmayınız ki, su her canlı için yaşamdır. Hayvanlar su kaybettiği zaman perişan oluyor..” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL