TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

DELMECE YAYLA ŞENLİKLERİ BAŞLIYOR

Yalova Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bu yıl 9.su düzenlenecek olan Delmece Yayla Şenlikleri 13-14 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak. Delmece Yayla Şenlikleri programı kapsamında; her iki gün süresince yerel ve..

DELMECE YAYLA ŞENLİKLERİ BAŞLIYOR

9haz.delmece

Yalova Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bu yıl 9.su düzenlenecek olan Delmece Yayla Şenlikleri 13-14 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Delmece Yayla Şenlikleri programı kapsamında; her iki gün süresince yerel ve bölgesel sanatçıların programları ile 13 Haziran Cumartesi günü Bayar ŞAHİN, 14 Haziran 2015 Pazar günü ise, Grup Laçin konserleri yer alacaktır. Ayrıca folklor gösterileri, sportif faaliyetler ile birçok değişik eğlenceler düzenlenecek.

Şenliğe katılmak isteyen vatandaşlariçin saat 09:00-11:00 saatleri arasında İl Özel İdaresi önünden ücretsiz ulaşım sağlanacak.

İl Turizm ve Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Delmece Yaylası, Çınarcık İlçesi’ne bağlı Teşvikiye Beldesinden çıkılan ve sahilden 17 km. içeride, tamamı asfalt yol olan, çok geniş düzlük bir alanda eşsiz doğal güzelliğe sahip yaylamızdır. Bu geniş alanda; çam, meşe, kestane, ıhlamur, gürgen, kayın, defne v.b ağaçlardan oluşan zengin bir orman florası, yaklaşık 34 çeşit endemik bitki türü, yakın çevresindeki şelaleleri, büyük ve küçük Dipsiz Göl’leriyle Marmara Bölgesinin en güzel yaylası olan bu doğal yaşam alanında “şifalı su” diye bilinen önemli bir içme su kaynağı bulunmaktadır. Delmece Yaylası, doğal yürüyüş parkurları ile, farklı doğal güzellikleri yaşayarak ulaşabileceğiniz seçenekler sunması bakımından, yılın her mevsiminde doğa severler, kampçılar ve doğa sporları tutkunları tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Delmece Yayla Şenlikleri” her yıl hem kültürel kaynaşmanın hem de kent yaşamının yoğun stresinden uzaklaşmak isteyenlerin buluşma adresidir. Bu duyguyu doya doya yaşamak isteyen herkesi, 13-14 Haziran 2015 tarihlerinde “Delmece Yayla Şenlikleri ”ne bekliyoruz. ” ifadelerini kullandı

delmece afişşş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL