TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.792
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 195
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.403
Sağlık

Darıca’dan gelen hasta Özel Atakent’te sağlığına kavuştu

Alanında başarılı çalışmaları olan Özel Atakent Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Oğuz ÖZEL , mikro cerrahi yöntemiyle vidasız dar kanal operasyonu gerçekleştirdiği Darıca’dan gelen , 68 yaşındaki..

Darıca’dan gelen hasta Özel Atakent’te sağlığına kavuştu

Alanında başarılı çalışmaları olan Özel Atakent Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Oğuz ÖZEL , mikro cerrahi yöntemiyle vidasız dar kanal operasyonu gerçekleştirdiği Darıca’dan gelen , 68 yaşındaki kadın hasta H.E. yi sağlığına kavuşturdu.

Opr.Dr. Oğuz Özel yapılan tedavi hakkında açıklamalarda bulundu.

‘’Hastamız H.E. 68 yaşında,Darıca’dan gelerek hastanemizi tercih etti. Daha önce bir çok sağlık kuruluşuna giden hastamız, kendisine rahatsızlığı ile ilgili vidalı ameliyat önerildiği için tedavi olmaktan vazgeçerek yıllarca ağrı içinde yaşamış. Ameliyattan ürküyor çünkü kendisi ciddi derecede insülin kullanan bir şeker hastası ayrıca hikayesinde bir de By Pass ameliyatı var. Hastanemize gelen hastamıza şeker hastalarına da sıklıkla ve kolaylıkla uyguladığımızı belirttiğimiz, ayrıca vidasız olarak gerçekleştirdiğimiz mikrocerrahi yöntemiyle dar kanal operasyonundan bahsettik. İkna olan hastamızın tetkiklerini gerçekleştirerek operasyona aldık. Hastamıza 2. seviye mikrocerrahi yöntemiyle dar kanal ameliyatı yapıldı. Hastamız 2 saat sonra mobilize oldu. 2. saatin sonunda kendisini , bütün ağrıları dinmiş , yol yürüme mesafesi artmış bir şekilde ayağa kaldırarak yürüttük. Hastamızın 1 gün sonra taburculuğunu planlıyoruz.’’ dedi.

Özel Atakent Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Oğuz ÖZEL , ‘‘Mikrocerrahi yöntemiyle gerçekleştirdiğimiz vidasız dar kanal operasyonları en son teknolojilerle donatılmış hastanemizde çok rahat ve sıklıkla gerçekleştirilerek , hastalarımız sağlıklarına kavuşturuluyor. Bu operasyonların vidasız olarak yapıldığının bilinmemesi bir çok kişide korku meydana getirdiğinden ,kişilerin tedaviden vazgeçerek ağrı içinde yaşamlarını sürdürdüklerini biliyoruz. Vidasız dar kanal ameliyatının özelliği , hastanın hızla iyileşerek normal yaşantısına geri dönmesi, yaştan ve osteoporozdan etkilenmemesi, enfeksiyon riskinin az olması sebebiyle vidalı gerçekleştirilen ameliyatlara göre üstünlük sağlamaktadır. Hastanemizde bu tür operasyonları başarıyla gerçekleştirerek , hastalarımızı yürüyerek ve sağlıklarına kavuşmuş bir şekilde evlerine ve sosyal hayatlarına uğurlamak son derece mutluluk veriyor’’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL