TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

Coşkun’dan Salman’a Yanıt

Geçtiğimiz günlerde ağaç katliamını savunarak ”Yine olsa yine keserim” şeklinde bir açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman,açıklamasında Yalova Milletvekili Temel Coşkun’u hedef göstererek “Önce adam olsun” ifadelerini kullanmıştı. AK..

Coşkun’dan Salman’a Yanıt

Geçtiğimiz günlerde ağaç katliamını savunarak ”Yine olsa yine keserim” şeklinde bir açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman,açıklamasında Yalova Milletvekili Temel Coşkun’u hedef göstererek “Önce adam olsun” ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Vefa Salman’ın kendisine yönelik o sözlerine yanıt verdi. Coşkun, Salman için “Ağzından çıkanı kulağı duymalı, o makamlar ağırlık gerektirir” dedi.

Vefa Salman’a bulunduğu makamın ağır geldiğini dile getiren Coşkun, “Bu arkadaşın söylemlerini üzülerek okudum. Şöyle bir düşününce de bu arkadaşa yakışan ifadeler olduğunu düşünüyorum. Arızalı, bozuk bir saat gibi. Ne konuştuğunu bilmeyen birisi. Kaldı ki benim adamlığımı tartacak kapasitede birisi değil. Bu arkadaşta ciddi bir panik var. Stres ve sıkıntı var. Bu yük çok ağır geldi ona. Son yaşadığı olaylarda yıpranmaya yol açtı sanırım. Benim için, ‘İçeride farklı dışarıda farklı konuşuyor’ demiş. Beni tanıyan tanır. Nerede ne söyleyeceğimi bildiğimi de herkes bilir. Ben söylediğim şeylerin arkasında da dururum. Ben ona hiç bir zaman ‘Ağaç kes’ falan demedim. Bir kere olayın muhatabı ben değilim. Karayolları Genel Müdürlüğü. Genel Müdürlük bu yolun yapım aşamasına hazır hale getirilmesini istedi. Bizde bu konuda sürecin hızlandırılması adına adım atması gerektiğini söyledik.

Yalova’nın bu trafik sıkıntısından bir an önce kurtulması gerektiğini dile getirdik. Biz ona “Testereyi eline al bütün ağaçları kes” demedik ki. Karayollarının yazışmalarında da hiç bir yerde kesme ibaresi yok. Her yerde sökülmesi ve kaldırılması isteniyor. Biz de kendisiyle görüştüğümüzde bize söküm araçlarının olmadığını söylediler. Gemlik’te varmış, ben de kendilerine yardımcı olacağımı söyledim. Şimdi çıkmış Karayolları, Ak Parti Milletvekili beni sıkıştırdı diyor. O yaptıklarına tüm Türkiye tepki gösterirken benim Yalova Milletvekili olarak ağzımı açmamam mı lazımdı? Yeşili, doğayı, çevreyi koruduğunu iddia edecek sonra da böyle bir hata yapacaksın.

Bu arkadaş şu anda panik halinde. Aradan 8 ay geçmiş Yalova’da olumsuzluklar dışında hiç iyi yapılan bir şey yok. Kaldı ki ben ona her konuda yardımcı oldum. İnsaf, Allah’tan korkar insan. Belediye başkan koltuğuna oturduğunda kapısına haciz dayandı. Çalışanlar maaşlarını alamayacaklardı. Beni aradı, yardım istedi ve ben ona yardım ettim. İnsan böyle ağzına her geleni söylemez. O makamlar bir ağırlık ister. Bir ahlak, efendilik ister. Biz sen belediye başkanısın diye sana saygı gösteriyoruz. Sen de bu ilin milletvekiline karşı saygılı olmak durumundasın. Eğer ağzından çıkana dikkat etmezsen, sonrasında hangi projeyi birlikte hayata geçireceğiz? Nasıl yüz yüze bakacağız? Ama bunların hepsi böyle. Bunların sermayesi hakaret. Çevresine bir baksın. Bu olaylarda kendi partilileri onu istifaya davet ederlerken, şerefsizlikle suçlarken biz dikkatli ve seviyeli tepkiler verdik. TBMM kürsüsünde de konuyu iki kere gündeme getirdim. Ama ne dediğimi bilerek konuştum. Bu ile zarar verecek hareketlerden artık uzak dursun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL