ÇINARCIK’TA MEZARLIĞA TAZİYE EVİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TAZİYE EVİ

 
Çınarcık’ta yeni mezarlığa bir hayırsever tarafından taziye evi yaptırılıyor. Taziye evinde çok amaçlı salon, bay ve bayan mescit, abdesthane ve mutfak gibi birimler bulunacak.
İsminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir vatandaş tarafından yapımına başlanan taziye evinin temeli atıldı. Bir sosyal mekan ve bir de günlük ihtiyaçları karşılamak için düzenlenen iki bölümden oluşan taziye evinde inşaat çalışmaları devam ediyor. Toplam 196 metrekare alana sahip taziye evinde 94 metrekarelik çok amaçlı salon, gerekli ekipmanlarıyla mutfak, özel oda, bay ve bayan mescit, tuvalet ve abdesthane birimleri yer alıyor.
Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, taziye evinin yapılmasını sağlayan hayırsevere teşekkür ederken belediye olarak mezarlıktaki eksiklikleri bir bir tamamladıklarını söyledi. Daha önce mezarlığın etrafını tel örgüyle çevirdiklerini belirten Kurt, “Geçmişte mezarlığın çevresinde yabani ve büyükbaş hayvanlar adeta cirit atıyordu. Öncelikle mezarlığın çevre güvenliğini sağladık. Ardından da temizlik ve bakımdan geçirdik. Bu taziye evi de halkımızın en önemli ihtiyaçlarından biriydi. Vatandaşımızın katkısıyla taziye evini de hayata geçirip önemli bir eksikliği gidereceğiz” dedi.
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yalova Atakent Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!