TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.917
Yalova

ÇINARCIK’TA CAMLAR GERİ DÖNÜŞECEK

Çınarcık Belediyesi, atık camların geri dönüşümü konusunda ÇEVKO, Anadolu Cam ve Cam Kırığı firmalarıyla dörtlü protokol imzaladı. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, imzalanan protokolle hem çevre korumasına katkı sağlayacaklarını hem..

ÇINARCIK’TA CAMLAR GERİ DÖNÜŞECEK

Çınarcık Belediyesi, atık camların geri dönüşümü konusunda ÇEVKO, Anadolu Cam ve Cam Kırığı firmalarıyla dörtlü protokol imzaladı. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, imzalanan protokolle hem çevre korumasına katkı sağlayacaklarını hem de ekonomik katma

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, makamında Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı Sorumlusu Baran Erdoğan, Anadolu Cam’dan geri dönüşüm uzmanı Emrah Mataracı ve Cam Kırığı Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun İlgün’ü makamında ağırladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından lisanslı ve yetkili firmalar tarafından yapılacak geri dönüşüm çalışmasının protokolüne imza atan Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, önemli bir çevre projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Geri Dönüşümü Hayata Geçireceğiz
Çınarcık’ın yaz aylarında yüz binlerce kişiye ev sahipliği yaptığını ve ciddi bir cam atığının olduğunu belirten Kurt, “Bugüne kadar bu cam atıkları çöpe gidiyor, hem çevre kirliliği yaratıyor, hem de önemli bir ekonomik değer yitip gidiyordu. Hayata geçireceğimiz bu projeyle artık bu cam atıklarını kumbaralarda toplayıp geri dönüşmesini sağlayacağız. Cam yüzde yüz geri dönüşebilen bir malzeme. Dolayısıyla ekonomik olarak da önemli bir katkı sağlanacak” dedi.

Kurt, projede halk desteğinin de önemine dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Türkiye’de camı geri dönüşüm olarak kullanan belediyeler var. Bu belediyelerin arasına biz de katıldık. Tabii ki bu projenin başarılı olmasında halk desteği de çok önemli. Halkımız belirli noktalara yerleştirilecek kumbaralara cam kırıklarını bırakırlarsa hem ilçemizin çevreci görüntüsüne katkı sağlamış olurlar hem de ekonomik anlamda ülkemizin milli serveti çöpe gitmemiş olur”
Firma yetkilileri de en kısa zamanda 30 tane kumbaranın ilçede halkın ortak kullanım alanlarına konacağını ifade ederek Başkan Avni Kurt’a gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.
Başkan Kurt, çevre konusundaki projelerine devam edeceklerinin de altını çizerek protokole imza attı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL