TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

ÇINARCIK’TA ATIK PİLLER TOPLANIYOR

Çınarcık Belediyesi’nin yürüttüğü atık pil toplama kampanyasında büyük duyarlılık gösterildi. Toplanan atık piller Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’ne gönderildi. İlçenin çeşitli noktalarına ve kamu kuruluşlarına konan pil kumbaralarında biriken..

ÇINARCIK’TA ATIK PİLLER TOPLANIYOR

27may.cınarcıkpil

Çınarcık Belediyesi’nin yürüttüğü atık pil toplama kampanyasında büyük duyarlılık gösterildi. Toplanan atık piller Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’ne gönderildi.

İlçenin çeşitli noktalarına ve kamu kuruluşlarına konan pil kumbaralarında biriken atık piller belediye ekipleri tarafından toplandı. İlçe genelinde 206 kilogram atık pil toplandı. Toplanan atık piller Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’ne (TAP) kargo ile teslim edildi.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, atık pil kampanyasına gösterilen ilginin sevindirici olduğunu dile getirdi. TAP ile birlikte yürütülen projenin duyarlı vatandaşların destekleriyle büyüdüğünü ifade eden Kurt, “Doğaya zarar vermemek için vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

Kurt, atık pillerin insana ve doğaya zarar verdiğini belirterek “Pillerin içinde bulunan elementler cıva, kadmiyum, çinko, kurşun, mangan, lityum, demir, nikel, kobalt ile oluşmaktadır. Bu maddeler toprağa karıştıklarında büyük sorunları beraberinde getirir. Yine pillerin içersinde bulunan elementler insanlar üzerinde nörolojik, sinir, sistem, böbrek, karaciğer, tansiyon gibi bir çok hastalığın sebebi olmaktadır. Kişiden kişiye göre ölüm riski dahi taşıyabilir” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL