TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

ÇİFTLİKKÖY’DE MUHTEŞEM KONSER

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın da sahneye çıkarak bir sanat müziği eserini seslendirdiği konser Çiftlikköylülerden büyük ilgi gördü. Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu’nun “Gönül Şarkılarımız” adlı..

ÇİFTLİKKÖY’DE MUHTEŞEM KONSER

ciftlikkoyde muhtesem konser

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın da sahneye çıkarak bir sanat müziği eserini seslendirdiği konser Çiftlikköylülerden büyük ilgi gördü.

Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu’nun “Gönül Şarkılarımız” adlı konseri, Be-Sa Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Türk Sanat Müziğimizin en değerli şarkılarından oluşan repertuarla sahne alan koro, Şef Remzi Çelikyay yönetiminde izleyicilere unutulmaz saatler yaşattı.

Konseri Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra, Ak Parti İlçe Başkanı Ogün Şengün, Belediye Başkan Yardımcıları Yavuz Akgün ve Abdurrahim Solmaz, Ak Partili İl Genel Meclis Üyesi Murat Bektaş, Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri, belediye birim amirleri, Yalova Türkü Dostları Grubu üyeleri ve Çiftlikköy’deki çok sayıda sanat müziği dinleyicisi katıldı.

15 YAŞINDAKİ BEYZA VE 81 YAŞINDAKİ OSMAN AMCA SAHNEDE

İlk solist olarak Hilal Köroğlu’nun ‘Benzemez Kimse Sana’ adlı eseri seslendirdiği konserde Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu, nihavent makamından uşşak makamına, rast makamından hicaz’a pek çok eserle dinleyicilerinin kulaklarının pasını sildi. Konserde en genç solist olarak sahne alan 15 yaşındaki Beyza Mısırlı, nihavent makamından ‘İnleyen Nağmeler’i, koroda yer alan ailesiyle birlikte seslendirdi. En yaşlı solist olarak ‘Bu ne sevgi ah, bu ne ızdırap’ adlı eseri seslendiren 81 yaşındaki Osman Elecik ise hareketli sahnesiyle izleyenlerden büyük alkış topladı.

GECENİN SÜRPRİZİ BAŞKAN SİLPAGAR’DAN

Korist Zekai Çakan’ın sunduğu ve birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gecenin sürprizini ise Başkan Silpagar yaptı. Şef Remzi Çelikyay’ın ricasını kırmayan Başkan Silpagar, nihavent makamındaki ‘Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar’ adlı eseri seslendirdi. İzleyenlerin beğenisini kazanan Başkan Silpagar, ardından koroyla birlikte sahnede şarkılara eşlik etti. Konser sonrasında Şef Remzi Çelikyay’a teşekkür plaketi ve çiçek hediyesini takdim eden Başkan Silpagar, koroyu çok beğendiğini dile getirerek, konserde emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL