TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Genel

Çiftlikköy Belediyesi’nin ‘Kış Kursları’na’ ilgi büyük..

Çiftlikköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde devam eden kış dönemi kurslarına Çiftlikköylüler büyük ilgi gösteriyor. Belediye bünyesinde resim, gitar, bağlama, çini, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği koroları,..

Çiftlikköy Belediyesi’nin ‘Kış Kursları’na’ ilgi büyük..

Çiftlikköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde devam eden kış dönemi kurslarına Çiftlikköylüler büyük ilgi gösteriyor. Belediye bünyesinde resim, gitar, bağlama, çini, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği koroları, step aerobik, zumba, pilates, jimnastik, karate, kick boks, güreş branşlarında devam eden çalışmalar, ilçenin her mahallesinde yaşayanların ulaşabileceği farklı mekanlarda gerçekleştiriliyor.

800’Ü AŞKIN KURSİYER, KURSLARDAN FAYDALANIYOR

2019-2020 kış döneminde kültür sanat ve sportif kurslara 800’ü aşkın kursiyerin devam ettiğini belirten Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Her alanda Çiftlikköylülere en iyi hizmeti ulaştırmak ve sosyal belediyeciliğin, halka ulaşan belediyeciliğin gereklerini yerine getirmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Çiftlikköy’ün çeşitli noktalarında yapacağımız sosyal ve kültürel faaliyetlere yönelik tesislerle birlikte yakın gelecekte hem kurs çeşitlerimizin, hem de hizmet sunabileceğimiz kursiyer sayımız çok daha artacağını düşünüyorum” dedi.

BAŞKAN SİLPAGAR, “HALKIMIZA HER MAHALLEDE ULAŞIYORUZ”

Her mahalleden insanların hobi ve spor kurslarına ulaşmasını sağlamak amacıyla bazı çalışmaları hayata geçirdiklerini aktaran Başkan Silpagar, “Sultaniye ve 500 Evler Mahallesi’ndeki vatandaşlarımızın kolay ulaşabilecekleri Şehit Türkan Bebek Sosyal Tesisleri’nde haftanın belirli günlerinde bayanlarımız pilates ve zumba kurslarımızı devam ettiriyoruz. Çiftlik Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımız Çiftlikköy Belediye Spor Tesisleri’nde bulunan kurs merkezimizde el sanatları, pilates, zumba kurslarımıza katılıyor. Aynı zamanda küçüklerimiz için futbol altyapısı eğitimlerine devam ediyor. Aynı zamanda Çiftlik ve M. Akif Ersoy Mahallelerindeki sakinlerimiz için Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezimizde Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korolarının çalışmaları sürüyor. Burada resim, gitar, bağlama, çini gibi hobi kurslarımızın yanı sıra karate, kick boks, yine sadece bayanlarımıza özel zumba, pilates, step aerobik kurslarımızı usta eğitimcilerimiz aracılığı ile veriyoruz. Sahil ve Siteler Mahallesi’nde eski Gümrük binası dediğimiz yeri belediye bünyesine kazandırdıktan sonra yeniden düzenlemeler yaparak pilates, zumba gibi sportif kurslarımızın verildiği bir mekan haline getirdik, aynı zamanda burada sosyal yardımlarla ilgilenen bir bölümümüz de var. Çiftlikköy Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımıza layık oldukları kalitede hizmet sunmayı, çalışmalarımızı sevgi ve emek ile sürdürmeyi şiar edindik. Kurslarımıza tüm halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL