TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN AYI İLK OTURUMUNU YAPTI

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nin Haziran ayı ilk oturumu Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar başkanlığında yapıldı. Başkan Silpagar, Atatürk Caddesi’ndeki ada ve parsel birleştirmeleri konusunda ileriye dönük düşünülmesi gerektiğini ifade ederek,..

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN AYI İLK OTURUMUNU YAPTI

2haziran.cköy

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nin Haziran ayı ilk oturumu Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar başkanlığında yapıldı. Başkan Silpagar, Atatürk Caddesi’ndeki ada ve parsel birleştirmeleri konusunda ileriye dönük düşünülmesi gerektiğini ifade ederek, “Burada arsası parçalanan insanlar mağdur, birleştirilmek istenenler değil. Komisyon bunu değerlendirecektir diye düşünüyorum” diye konuştu.

KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Haziran ayı ilk oturumu Kıymet ve Takdir Komisyonu üyelik seçimiyle başladı. Açık oylamayla yapılan komisyon üye seçiminde Ak Parti Grubu’ndan Cenap Özpolat, Recep Meydan ve Sedat Bahadır, CHP Grubundan da Macide Aras ve Adil Yele oybirliği ile bir yıllığına Kıymet ve Takdir Komisyonu üyeliklerine seçilen isimler oldu. Trafik Komisyonu’na ise Ak Parti Grubu’ndan Ali Osman Civelek, Sedat Bahadır ve Afşin Karyağdı, CHP Grubu’ndan Murat Elgin ve Rıfat Aydın oybirliğiyle seçildi.

İTİRAZLAR İMAR KOMİSYONU’NDA DEĞERLENDİRİLECEK

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün yazısına istinaden 2014 Mali Yılı Kesin Hesabı ekleriyle birlikte görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Bir diğer gündem maddesinde, Plan Proje Müdürlüğü’nün yazısına istinaden 2015/340 sayılı yazısına istinaden Çiftlikköy İlçesi Revizyon ve İlave İmar Planı ile plan hükümlerine ilave edilmek istenen plan hükmünün itiraz dilekçesi kapsamında tekrar değerlendirilmesi görüşüldü. Plan notunun değerlendirilmek üzere İmar Komisyonu’na havale edilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Oturumun son gündem maddesi olarak İmar Komisyon Raporu görüşülerek komisyona havale edildi. “Çiftlikköy ilçesi Çiftlik Mahallesi, Atatürk Caddesi boyunca sağında ve solunda olmak üzere Güney Caddesi’ne kadar olan ada ve parsellerde ruhsat verilirken minimum parsel büyüklüğünün 400 metrekare olması şartı aranacaktır, bu adaların tamamında talebe bağlı olarak zemin düzeyi katlarda ve/veya yapının tamamı ticari kullanıma ayrılması konusunda belediye yetkilidir” şeklindeki plan hükmünün Çiftlikköy İlçesi Revizyon ve İlave İmar Planı Hükümleri’ne eklenmesi konusunda komisyon vatandaşlarla görüşme yapıldıktan sonra değerlendirilme yapılmasını önerdi. Meclis, komisyon kararını oybirliği ile kabul etti.

SİLPAGAR, “ATATÜRK CADDESİ BİZİM MERKEZ YAPMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ BİR YER”

Konu hakkındaki görüşlerini dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, komisyonun vatandaşın yararına bir değerlendirme yapacağını düşündüğünü kaydederek, “Çiftlikköy artık kocaman bir şehir oldu. 200 metrekare, 150 metrekare arsalarla burada nasıl binalar yapılacak?

Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi gibi yerler bizim merkez yapmaya çalıştığımız yerler. Çünkü burası bir Taksim Meydanı değil ki. Biraz daha ileriye yönelik düşünülmeli. Burada arsası parçalanan insanlar mağdur, birleştirilmek istenenler değil. Komisyon bunu değerlendirecektir diye düşünüyorum. Bizim amacımız, Çiftlikköy’de bir şehir merkezi yok, dağınık bir yerleşim. Bir meydan yok, en azından Atatürk Caddesi merkezleşsin, mesela İnönü Caddesi bir merkezleşsin” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL