TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

CHP Milletvekili Özel: 4 yıldır temeli neden atılmadı?

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, önceki yıllarda Yalova halkına söz verilen ancak 4 yıldır yapılmayan hastaneyle ilgili olarak TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte CHP Yalova..

CHP Milletvekili Özel: 4 yıldır temeli neden atılmadı?

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, önceki yıllarda Yalova halkına söz verilen ancak 4 yıldır yapılmayan hastaneyle ilgili olarak TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, ilk soru önergesini verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi veren Özel, Yalova’ya yapılacağı söylenen hastane projesini gündeme taşıdı. Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde 25 Mayıs 2014 tarihinde Yalova’da yaptığı konuşmada kullandığı “Yalova’ya 400 yataklı hastane yapılacak. Milli Emlak’tan 350 dönüm araziyi bu iş için tahsis ediyoruz. Bu hastanenin temelini en kısa sürede atıyoruz ve açacağız” ifadelerini hatırlattı.

Binali Yıldırım da söz verdi ama..

Yine şu anda TBMM Başkanı olan Binali Yıldırım’ın 12 Mart 2017 tarihinde referandum öncesinde Başbakan olarak geldiği Yalova’da “Şimdi size merak ettiğiniz müjdeyi veriyorum; Yalova’ya 400 yataklı bir şehir hastanesi kuracağız, hayırlı uğurlu olsun” dediğini hatırlatan Özcan Özel, “Yalova’ya 400 yataklı hastane sözü verilmesinin üzerinden 4 yılı aşkın bir zaman geçmiş olmasına rağmen daha hastanenin temeli bile atılamamış, Yalova’da yaşayan insanlar tedavi için Bursa, İstanbul ve Kocaeli’ye gitmeye mahkûm edilmiştir” dedi.

İhalesi yapıldı mı? Vazgeçtiniz mi?

Özcan Özel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya hastane projesiyle ilgili şu soruları yöneltti:

“Yalova’ya yapılması planlanan 400 yataklı hastanenin temeli ne zaman atılacaktır ve ne zaman bitirilecektir? Hastanenin 4 yıldır yapılmamasının gerekçesi nedir? Hastanenin ihalesi yapılmış mıdır? Yalova’ya 400 yataklı hastane yapılması işi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “şu anki durum bunu gerektiriyor” diye açıklanan “ihalesi yapılan ancak yapımına başlanmayan yatırımların askıya alınması” kapsamında mıdır? 400 yataklı hastane hangi yöntemle yapılacaktır? Hasta garantisi verilecek midir?”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL