TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 219.528
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.094
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 60
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.215
Çağatay KÖSE

BEŞTEPE MEKTUBU

Pek  Sayın  Cumhurbaşkanım; Size bu mektubu PENSİLVANYA’ dan yazıyorum.Bizleri soracak olursan işler vallaha bildiğiniz gibi değil. Size nasıl iletiliyor bilmiyorum ama bizim durum maşallah süper.Hiçbir sıkıntımız falan da yok yeminle.Öyle..

BEŞTEPE MEKTUBU
Pek  Sayın  Cumhurbaşkanım;
Size bu mektubu PENSİLVANYA’ dan yazıyorum.Bizleri soracak olursan işler vallaha bildiğiniz gibi değil.
Size nasıl iletiliyor bilmiyorum ama bizim durum maşallah süper.Hiçbir sıkıntımız falan da yok yeminle.Öyle bir huzursuzluk,sıkıntı,daralma,uyuyamama yok vallaha yok.
Siyaset,ticaret her şey yolunda ve tıkırında.Malum ülke karışık sakın bizleri endişe edipte buraları merak etmeyin.Zaten işiniz başınızdan aşkın,pkk,Avrupa,Amerika yeterince sizi meşgul ediyorlar .Bize güvenin emanetiniz emin ellerde.
Yalnız bir dedikodu var,sizin ve bazı yakın siyasetçi arkadaşınızın Cemaate operasyonlar düzenlediği,okulların dershanelerin kapatıldığı ve hatta  cemaate destek verenlerin ümüğünü sıktığınız söyleniyor.Çok şükür Pensilvanya’da  biz bu dedikodulara inanmadık.
10 sene önce işler nasıl yürüyorsa biz hala burada aynı hız ve şevk ile bu oluşumu devam ettiriyoruz.Her türlü partinin içine girdik,sizin kurduğunuz partinin de Pensilvanya’da yönetiminde birçok arkadaşımız cansiperane çalışıyorlar.
Pensilvanya üniversitesinde merak buyurmayın her şey yolunda.En önemli görevlerde bizim adamlar hala yerlerini koruyorlar.İhaleleri de yeminle 13 sene önce nasılsa hala aynı şekilde bizim ‘abiler’ alıp paylaşıyorlar.Hatta bu arkadaşlar ayıptır söylemesi hediye saat almışlar getirdiler.iyi çocuklar valla ..
Bir tek değişiklik yaptık artık evlerde toplanmıyoruz.Sohbetlerimizi çok ulu orta yapmıyoruz.Kimse uyanmasın diye bazı geziler düzenliyoruz Sayın Cumhurbaşkanım,mesela Kapadokya gezisi yapıyoruz,dikkat de çekmiyor hem gezi hem de cemaatimizin bütün sorunlarını o gezilerde çözüyoruz.
Dedim ya öyle şeyler duyduk ki,neymiş 80 vilayette cemaat operasyonları olmuşmuş,bizim terör örgütü mensubu olduğumuzu söylüyormuşsunuz,tv kanallarımız kapanıyormuş..Külliyen yalan biz burada öyle rahatız ki siyaset,stk,para,pul,güç hala bizde.Hee bazı arkadaşlarımız tedbiren gömlek değişip arada bir disko bar,eğlence mekanlarına gidiyor ama çok şükür partimizde gücümüz yerinde.
Zaten sizden Allah razı olsun canımızı sıkacak kimseyi de başımıza yollamıyorsunuz.Var olun.Hep destek tam destek.Eyalet valimiz de on numara.Yalnız Teksas Şerifi bazen sıkıntı yaşatıyor bir kulağını Efkan Ala bey çekerse bize de ilişmez.
Biz bazen burada daraltılmış,genişletilmiş toplantılar yapıyoruz kendi aramızda da konuşuyoruz aman Cumhurbaşkanımız duymasın canı sıkılır,morali bozulur o nedenle size de pek sorunları dile getirmiyoruz.Cemaat olarak içimizde hallediyoruz.
Sayın Cumhurbaşkanım CHP de bize emanet siz demişsiniz ki,Muharrem İnce ve Belediye Başkanı Vefa Salman’a zeval gelmesin.Yemin ederiz ki partiniz ve biz elimizden geleni yapıyoruz daha düne kadar siz kızarsınız diye eleştirmedik bile.Özellikle Yalova Belediyesi’ne verdiğimiz desteği 2019 a kadar sürdüreceğiz müsterih olun.
Siz zahmet buyurup buralara kadar gelmeyin.Aman kurban olayım sakın kimseyi de yollamayın.Öyle bir düzen kurduk ki laf aramızda( Efkan Ala bey duymasın)arsa,arazi,Pensilvanya’nın imar işleri,plan tadilatları,revizyonları çok şükür sıkıntısız şekilde bizde.Vallahi billahi Sayın Cumhurbaşkanım Pensilvanya’nın kaderini biz çiziyoruz desek yeridir.
Bazı kendini bilmez CHP li meclis üyeleri ve bazı CHP li partililer çıkmış ‘belediyede yolsuzluk ve usulsüzlük var’diye bas bas bağırıyor.Emin olun ki kaale bile almıyor kamuoyunda duyulmasın diye elimizden geleni yapıyoruz.Bir de yolladığınız müfettişler çok şükür hep bizden herhalde hiç sıkıntı yok.Teşekkür edip gidiyorlar.
Hatta ‘evlerine ateş salsın diye bir ekip kurduk’ CHP ‘yi eleştirenlere seri şekilde beddua seansları yapıp yolluyoruz.Gazetecinin biri kel kaldı bu yüzden.
Neyse Sayın Cumhurbaşkanım dediğimiz gibi dedikodulara inanmıyor ve gereğini yapıyoruz.
Cemaatimiz her zamankinden daha güçlü ve hırslı,para da biz de siyaset gücü de bizde.Biz burada ayağımız taşa takılmadan büyüyor ve güçleniyoruz.
Tek sıkıntımız Efkan Ala,olur da birgün Pensilvanya’ya takarsa parti yönetimimiz,sanayi,ticaret,stk,oluşumlar sorun yaşarız ricamız bu tarafa gelmesini engelleyin.Biz zaten gelenleri de bir şekilde sorunsuz yolluyoruz.
Sizi daha fazla meşgul etmeyeyim mektubuma son verirken saygılarımı sunarım.
Not: Mektup postada kaybolur düşüncesi ile Beştepe internet adresine de yolluyorum.Siz de yazacak olursanız adresim aşağıda..
Atakent Gazetesi Cumhuriyet Street Yağcı Plaza No.5 / 36 
PENSİLVANYALOVA
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL