TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.128
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.575
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 59
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.427
Uncategorized

BAYBURTLU ”İDAM GERİ GELECEK!”

Saadet Partisi Yalova Milletvekili Adayı Talip Bayburtlu, Seda Camgöz’ün geçtiğimiz hafta sokak ortasında eski eşi tarafından öldürülmesine tepki gösterdi.Meclisteki Partileri 3 Maymunu oynamakla suçlayan Bayburtlu, AK Parti hükümetinin idamı kaldırmakla..

BAYBURTLU ”İDAM GERİ GELECEK!”

Saadet Partisi Yalova Milletvekili Adayı Talip Bayburtlu, Seda Camgöz’ün geçtiğimiz hafta sokak ortasında eski eşi tarafından öldürülmesine tepki gösterdi.Meclisteki Partileri 3 Maymunu oynamakla suçlayan Bayburtlu, AK Parti hükümetinin idamı kaldırmakla hata yaptığını belirtti

Bayburtlu, “Ülkemizde son günlerde kadın cinayetlerinde oldukça fazla artış var. Bu konuda mecliste grubu bulunan siyasi partilerde hiç bir çalışma olmadığı gibi adeta üç maymunları oynamaktalar.

Ana Muhalefet partisi CHP ise işin siyasi şovunda en ufak bir meselede bile Anayasa mahkemesine koşan, Danıştay’a koşan, Yargıtay’a koşan CHP ne yazık ki bu gibi hassas bir konuda elini bile kıpırdatmıyor. Bir iki afiş, bir iki demeç başkada bir şey yok.. Diğer siyasi partiler de adeta bir başka boyutta yaşıyorlar gibi.

AKP iktidarı bizce idamı kaldırmakla telafisi imkansız bir hata yapmıştır.Biz Milli ittifak olarak yapacağımız ilk icraat idamı yeniden geri getirmek olacak. Terör için,çocuk tecavüzleri için ,kadın cinayetleri için, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için olmazsa olmazımızdır.

Yalova’da 2 çocuk annesi Seda Camgöz’ün eski eşi tarafından hunharca öldürülmesini ve çocukların ömür boyu annesiz kalmasına milli ittifak olarak sessiz kalamadık ve bu elim olaya tepki gösteriyoruz 2 gün partimizin araçlarından ve seçim irtibat bürolarından seçim müzikleri çalmadık..

Ailesi derin yasta iken, bizim bu acıyı paylaşmamız inancımızın, insanlığımızın, örf ve adetlerimizin şartlarındandır. Kadın cinayetlerine dikkat çekmek için milli ittifak partileri olarak bu kararı aldık.. Yalova’da vahşice katledilen Seda Camgöz’ün eski eşi tarafından ana caddede hunharca öldürülmesini, “Kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz. Bu vahşice cinayet kabul edilemez. Bu gibi durumlarda yasal değişiklikler yapılarak, katillere en ağır cezalar verilmelidir. Kamuoyunun vicdanın belki bu şekilde bir nebze de olsa rahatlatılabilir” diyoruz. Türkiye’de kadın cinayetlerinin fazlaca yaşandığına ve bu durumun önünün alınması gerektiğine de dikkat çekiyoruz.”

“Bunları önlemek için bir an önce çalışmalar hızlandırılmalı, inşallah TBMM ”gidersek bu konuda yasa tasarısı dosyası hazırlayacağız” diye konuştu.

Milli itiifak olarak , Yalova’ da hizmet etmek için yola çıktıklarını ve bu konuda herkesten destek beklediklerini söyleyen Bayburtlu, “Ülkemizin,Türk ve İslam dünyasının Refahı,mutluluğu,Birliği ve Saadeti için çalışıyoruz,çalışcağız,iktidar olmamız halinde tek hedefimiz; Yalova’ ya ve Ülkemize hizmet olacağını kaydeden Bayburtlu, vekil seçilmesi durumunda kentin ve Ülkemizin bütün sorunlarını en iyi şekilde ilgili yerlere ileterek çözüm bulmaya çalışacağız.Bu konuda halkımızın bize inanmalarını,güvenmelerini ve destek vermeleri bekliyoruz.

Çözülemiyecek sorun yoktur,çözemeyen idareciler sorunu vardır..” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL