Ekonomi Gündem

BALIKÇILIK AV SEZONU AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Balıkçılık Av Sezonu Açılış Töreni düzenlendi. Törene Yalova Valisi Muammer Erol,  AK Parti Yalova Millet Vekili Meliha Akyol, Yalova Deniz Ürünleri Avcıları Birliği..

BALIKÇILIK AV SEZONU AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENDİ

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Balıkçılık Av Sezonu Açılış Töreni düzenlendi. Törene Yalova Valisi Muammer Erol,  AK Parti Yalova Millet Vekili Meliha Akyol, Yalova Deniz Ürünleri Avcıları Birliği Başkanı Recai Sert, Yalova Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Tutuk,İl Jandarma Komutanı Ali Naci Binici ve İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu katıldı.

İl Yalovalı balıkçılar düzenlenen törende edilen dualarla denize uğurlandı. Av Sezonu Açılış töreni Armutlu ilçesindeki Kabaklı Balıkçı Barınağı’nda gerçekleştirildi.

Yalova Deniz Ürünleri Avcıları Birliği Başkanı Recai Sert, av sezonunun hayırlı olmasını diledi.

Törende konuşan AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, balıkçıların sorunlarına yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Geçen yıl müsilaj nedeniyle sıkıntılar yaşandığını, ancak bu yıl alınan tedbirler sayesinde herhangi bir sorun oluşmadığını hatırlatan Akyol, “Şimdi burada sizinle beraber 2022-2023 av sezonunu başlatıyoruz. Av sezonunun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Vira Bismillah diyorum ve hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu.

Yalova’da geçen yıl su ürünlerinden 280 milyon lira gelir elde edildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar da kentin balıkçılıkta kalbi konumunda bulunan Kapaklı Balıkçı Barınağı’nda yeni av sezonunun başlangıcını yaptıklarını, balıkçıların bu geceden itibaren 7 buçuk aylık süreçte denizlerde rızıklarını arayacaklarını ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL