TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.128
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.575
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 59
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.427
Genel

BAĞIMLI MI?BAĞIMSIZ MI?

Ben rüştümü ispatladığımdan beri,yani oy kullanmaya başladığımdan beri öyle bir parti uğruna ölmedim.Bazen düşünüyorum acaba yanlış mı yapıyorum diye…. Oy kullanmam gerektiği zaman partiden çok beni temsil edecek adayla ilgilenmişimdir..

BAĞIMLI MI?BAĞIMSIZ MI?

Ben rüştümü ispatladığımdan beri,yani oy kullanmaya başladığımdan beri öyle bir parti uğruna ölmedim.Bazen düşünüyorum acaba yanlış mı yapıyorum diye….

Oy kullanmam gerektiği zaman partiden çok beni temsil edecek adayla ilgilenmişimdir hep.
Bu İstanbul’da oy kullandığım zamanlarda da böyle olmuştu.Tanımam gerekmiyor adayı,sadece benim fikirlerimi taşıyor mu diye bakıyor ve haberlerini takip ediyordum.Elbette partisinin de önemi oluyor çünkü partinin vaadleri doğrultusunda hareket edeceklerini bilmem gerekiyor.Parti yüzde otuz ise aday yüzde yetmiş ilgilendirmiştir her zaman.
Bunu bir gün siyasetle yıllarca uğraşmış bir ağabeyime sorma fırsatı bulmuştum İstanbul’da iken.Bana çok doğru davrandığımı,aslında her seçmenin böyle düşünmesi gerektiğini,temsil gücümüze böyle ulaşabileceğimizi söylemişti de bende rahatlamıştım.
Bu sene bana fikrimi çok soran oluyor.Apartman komşularımla,arkadaşlarımla fikirlerimizi paylaşıyoruz.Görüyorum ki onlar da aynı benim gibi düşünüyorlar.Yalova’da bu seçim kafalar biraz karışık.Belli bir partiye gönül vermişler ama adayda emin değiller.Bu durumda ne yapacaklarına karar veremiyorlar.Ürettikleri çözümler çok ilginç.Bazısı ben şu partiye oy vereceğim ama şu şahısa da nankörlük yapamayacağımız için eşim ona oy verecek gibi ilginç yollar bulmuşlar.Yaşlı bir teyze bana keşke iki oy atabilseydim dedi.O da ilginç yani çok kararsız.Sanırım sandık başında vicdanını dinlemekle bulacak çözümü.
Ben yazıma başlarken de dediğim gibi hiçbir zaman bir partiye bağımlı olmadım.Benim adaydaki kıstasım soluduğum havaya ne kadar sahip çıkacağı.Çevremi koruyup koruyamayacağı çok önemli.Şimdiye kadar öyle sahip çıkmak için yarışan birini göremedim.Türkiye genelinde de bu böyle.Ben bir Greenpeace üyesi olarak en öncelikli seçme önceliğim elbette bu.Bunu bir tek ben düşünmüyorum.Dünya seçim yaparken öncelikle bunu sorguluyor.Çünkü enerji tükenip ihtiyaç büyüdükçe çözümü çevreye zarar vermeden bulan kazanıyor.Soluyacak havanın kalmama ihtimali bilim kurgudan ibaret değil bu artık gözüken gerçek.Japonya’da yaşananlar da olayı bütün çıplaklığı ile ortaya koydu.Çevreye zarar verirseniz bir gün intikamını alır!!!Hem de çok kötü alır….Ona zarar vermeden yapabilecek olanlar lider olmalıdır.
Bugün gazetelerde bir parti 2B lerle ilgili güya dahiyane fikirleriyle,diğeri iki yetmez dört nükleer santral yapacağız beyanatlarıyla beni yeterince ürkütüyor.
Bu endişelerime sahip çıkıp takipçisi olacak adaya elbette benim oyum.
Seçtiğim temsilci…seçilince….
Gelip benim kentimin dertlerine kulak kabartacak mı?
Yoksa bizi unutup yüksek maaşını her ay başı alıp yan gelip yatacak mı?
Vopak ve Termik Santralin getireceği çevre sorunlarıyla mücadelemi edecek mi???
Yoksa sadece Yalova’ya gelip okeye dördüncü mü olacak???
Yani benim bağımlı olduğum tek şey var o da çevre.
Çocuklarımın zehirlenmemesi için seçim yapacağım ben.Çocuklarımızın havasına kim sahip çıkacak,çocuklarımızın sınavına kim güvence olacak çok önemli.Ben kendimi düşünemem bu seçimi yaparken.
Çocuklarımızı düşünmek zorundayız.
Yani ben bağımsızım…Hiçbir zaman da bağımlı olmadım.Bu seçimde de bağımsız olmaya devam edeceğim….Hiçbir partiden ya da kişiden çıkarım olmadığı için bağımsızlığın tadını çıkartıyorum.Zira bu günlerde bu kolay değil….Her adayın peşinde birileri rüzgar olmuş savruluyor:)
Benim tek çıkarım var o da temiz hava…..

BAĞIMSIZ BİR SEÇMEN OLARAK OYUM ÇEVREMİ KORUYANA….

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL