Güncel

AV SIRASINDA DOMUZ SANIP ARKADAŞINI ÖLDÜRDÜ: 22 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Yalova’da av sırasında arkadaşı İbrahim Mandıracı’yı domuz sanıp ateş ederek öldüren Hulusi Efe hakkında, 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Çıktığı ilk duruşmada suçlamayı reddeden Efe, “Ben domuza..

AV SIRASINDA DOMUZ SANIP ARKADAŞINI ÖLDÜRDÜ: 22 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Yalova’da av sırasında arkadaşı İbrahim Mandıracı’yı domuz sanıp ateş ederek öldüren Hulusi Efe hakkında, 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Çıktığı ilk duruşmada suçlamayı reddeden Efe, “Ben domuza ateş ettim. İbrahim’e değil. Sonra ateş ettiğim yere gidince İbrahim’i kanlar içerisinde gördüm. Onu ben öldürmedim” dedi. 

Olay, 10 Şubat 2021’de Armutlu ilçesi Mecidiye Mahallesi Soğanlı Tepe Mevkisi’nde meydana geldi. 

İbrahim Mandıracı (35), arkadaşları Serkan Tümer, Tuncay Karasu, İbrahim Alyanak, Ali Akın ve Sefa Akın ile birlikte domuz avına çıktı. Gruba, daha sonra Hulusi Efe(37) de dahil oldu. 

İddiaya göre Hulusi Efe, arkadaşının verdiği tüfekle, kendisine söylenen yerde beklerken domuz olduğunu düşünerek iki el ateş etti. Ardından ateş ettiği bölgeye giden Hulusi Efe, İbrahim Mandıracı’yı aracının yanından kanlar içerisinde yerde hareketsiz yatarken buldu. 

Hulusi Efe; 

“Olay günü bir çiftçinin bozulan traktörünü yaptım. Bu sırada domuz avına çıkan arkadaşlarım Serkan Tümer, Tuncay Karasu ve İbrahim Alyanak ile karşılaştım. Onlara katılmamı istediler. İbrahim bana tüfeğini verdi. Serkan ise bir noktada beklememi istedi. Tüfekle iki el ateş ettim. Sonra ateş ettiğim yere gittiğimde İbrahim’i kanlar içerisinde gördüm. Hemen hastaneye kaldırdık. Ölmüştü. Ben kendisini vurmadım. Beraatimi istiyorum” diye konuştu. 

Tanıkların dinlendiği duruşmada olay yerinde keşif yapılmasına karar veren mahkeme heyeti, ölen İbrahim Mandıracı’nın ailesinin avukatının, sanığın tutuklanması yönündeki talebini reddederek, duruşmayı erteledi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL