TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.128
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.575
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 59
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.427
Genel

AKSA-KOKSA

Pireleri 20 santim derinliğinde fanusun içine koyarlar, alttan ısıtırlar… Pireler rahatsız olur, o ortamdan kurtulmak için zıplar, dışarı çıkar. Sonra? Pireleri 20 santim derinliğinde fanusun içine koyarlar, fanusun üstünü cam..

AKSA-KOKSA

Pireleri 20 santim derinliğinde fanusun içine koyarlar, alttan ısıtırlar… Pireler rahatsız olur, o ortamdan kurtulmak için zıplar, dışarı çıkar.

Sonra?

Pireleri 20 santim derinliğinde fanusun içine koyarlar, fanusun üstünü cam ile örterler, alttan ısıtırlar…
Pireler rahatsız olur, zıplar, DANK diye cama vurup, geri düşerler. Tekrar zıplarlar, nafile, gene çarparlar…
Engel şeffaf olduğu için, kendilerini neyin engellediğini bir türlü anlayamazlar.
Böylece, çarpa çarpa, zihinlerinde “özgürlük sınırı” oluşur.

Sonra?

Tavandaki camı kaldırırlar, pireleri gene aynı fanusun içine koyup, alttan ısıtırlar…
Görülür ki, pireler en fazla 20 santim zıplıyor!!!
Engel yoktur, daha yükseğe sıçramaları, özgür olma imkânları vardır ama, kafayı çarpmamak için, buna cesaret edemezler.
Çünkü artık “görünmez engel” zihinlerindedir…
“Yapamayız, boşuna denemeyelim” diye düşünürler.

“Cam tavan sendromu”dur bu.

Yapabileceğin…

Ancak, yapabileceğini düşündüğün kadardır.

Bu örnekle başladım çünkü hepimiz cam fanustayız ve olan biteni ya göremiyoruz ya da gördüğümüz halde cam tavan sendromuna yakalandık ve tepki veremiyoruz.

Ciyak ciyak milletin bağırdığı;
Yalova büyüyor,gelişiyor..
Tersane geldi…
Osmanlı Yalova’da kuruldu..
Tersane geldi yetmedi birde yan sanayicileri geliyor yaşadık nidaları..
Hatta Körfeze Köprü Projesi Yalova’yı kalkındıracak,en baba firmalar yönetim kademelerini Yalova’ya taşıyacak,Koç-Sabancı-Boyner gibi sanayi devleri Yalova’da merkezler kuracak….vay anam vay..

Yetmedi….
Alın bu yatırımlar zincirine birde TERMİK SANTRAL eklenmeli ki iyice gelişsin Yalovam,işsizlik sıfıra insin..

Bu kadar tantanacının kıyamet kopardığı Yalova’da ne var?
Ne oluyor?

2-3 tane şakşakçı liboş Tersaneden iş alacak,bir elin parmaklarını geçmeyecek istihdam yapılacak..Tersaneci Yalova’dan mal satın almayacak suyunu,çayını şekerini bile Tuzladan getirecek,ama Yalova’da 3 şakşakçı organizatör ve basın danışmanı günü kurtaracak diye haydi TERSANELER YALOVA’ya…
Tersaneleri isteseniz de istemeseniz de,bakın resmi ve gayri resmi ortaklarına…Bakanlar-Başkanlar-Bakan yavruları-yani suyun başı Ankara’dan kesilmiş,adamlar HERSEK’in yüzölçümü kadar denizi doldurdu,Tık yok..Bakan amcalar kendisine göre siyasetçi bile atamaya başladılar..Millet de seçimle geldi sanıyor..Ne Kongreydi ama..

Peki yerel basında gördüğümüz termik santrale,tersaneye ve AKSA’ya olan sempatinin kaynağı nedir?
Basının görevi halkı olan bitenden haberdar etmek ve çıkarlarını korumak değil midir?Yoksa birilerine hoş gözüküp bahşiş peşinde koşmak mıdır?Yalova AKSA’da KOKSA’da kimlerin bu fabrikaların,tersanecilerin paralı askeri ve kalemi oldukları aşikar..

İsmi lazım değil bir vatandaş köşe yazısında Kıyamet koparıyor,sanırsınız ki Yalova Çernobil olmuş…Yalova Meydanında yapılmış olan ışıklandırmaya kafasını takmış,vay efendim bu acaba BAZ İSTASYONU MU?Ne duyarlı bir vatandaş diyecektim ki;bu amca Baz istasyonunun zararlarını anlatırken,alt satırlarda TERMİK SANTRALİN faydaları anlatılıyor..Alemi eşek yerine koyarak hem de..

Aha buyurun;AKSA Fabrikası’nın Sahil bandında yapmış olduğu dolgunun izinsiz olduğunun anlaşılması üzerine mühürlendi.Termik Santral’de Taşköprü Belediyesince mühürlendi..Buraya kadar normal gibi..
Ya peki bu adamlar Kültür Sarayı yaparken bu işlemler yok muydu?Ne oldu şimdi?
İşler karışık anlayacağınız siyasiler tersanelere kendini kitlemiş olduğundan,siyasilere yan sanayi adı altında EMLAKÇILIK- HANUTÇULUK yaptıklarından meşguller..Göremiyorlar..

Yalova halkını tersane-aksa-termik santralle para kazanılacağına inandırdınız ama sadece kendi cebinizi doldurdunuz ve doldurmaya da devam ediyorsunuz.

Hafta sonlarında AYDINKENT civarında ünlü ve zengin bir iş adamının o meşhur villasında saatlerce Yalova’nın Gemi Yan Sanayicileriyle ilgili arsa sorunu üzerine kafa patlatan kendini hırpalayan neredeyse tersaneci dostu olan bu cengaver ve ne oldum delisi siyasetçiye ise söyleyecek bir sözüm var;

‘’2012’de kıyamet kopacak diyorlar ya…Biz kıyamet olmuşuz kopacak yer arıyoruz.Hodri meydan…’’

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL