TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 225.064
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.904
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 62
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.143
Zeynep DAĞDEVİRENOĞLU

AKLIMDAN GEÇENLER

  Bu günlerde ortalık karışık. Sanki memleket elden gidiyor, biz de durmuş bakıyoruz. Bazen bir kıpırdanma oluyor, umuda kapılıyorum, ama yok, birileri işlerini çoktan yoluna koymuş… Geçtiğimiz hafta Çanakkale Zaferi’ni..

AKLIMDAN GEÇENLER

 

Bu günlerde ortalık karışık. Sanki memleket elden gidiyor, biz de durmuş bakıyoruz. Bazen bir kıpırdanma oluyor, umuda kapılıyorum, ama yok, birileri işlerini çoktan yoluna koymuş…

Geçtiğimiz hafta Çanakkale Zaferi’ni anma törenleri dolayısıyla oğlumun okulundaydım. Küçücük yüreklerden kocaman duygular fışkırdı. Onlara bu duyguları aşılayanlar sağ olsunlar, inanmadan o kocaman rolleri oynamak, izleyenlere o duyguyu vermek zor iş. En son oyun da bittiğinde salon gözyaşları içindeydi. Zamanında yaşananları hatırlamak, insanın kendisini bir an için o cephede, o toprakta hissetmesi, yapılan fedakarlıkları, verilen canları anlamak için yeter de artar bile. Rahat uyuyun şehitler, bizim bugünleri görmemizi sağlayan bütün askerler. Tek tük kalmış olsak bile sizin izinizden gitmeye ant içmiş askerleriz biz de.

Ardından bir Nevruz Kutlaması çıktı. Diyarbakır PKK bayraklarıyla, terörist başının posterleriyle donatıldı. Üzerlerinde Kürdistan yazan t-shirtler giymiş gençler ortalıkta dolaştı. Adı Nevruz Kutlamasıydı ama orada bir zafer ilan edildi, farkında mısınız? Terörist başı denilen bir adamın mektubu okundu. Bu adama “sayın” denildi. Hala ağır suçtan ceza çekiyor olmasına rağmen üstü kapalı konuşmalarda cumhurbaşkanı olacağından bahsediliyor. O kutlamada ne biber gazı vardı, ne polis baskısı. Yasak olan her şey yapıldı. Bir de üstüne bu terör örgütü silahları bırakmak için şartlarını bildirdi.

24 Mart günü Bursa’da MHP’nin çağrısıyla düzenlenen mitinge gidecek olanların bütün yollarına engel konuldu. Deniz otobüsleri işlemedi. Karayollarında otobüsler durduruldu. Her türlü engele rağmen katılım büyüktü. Tek yürek olunmuştu. Ancak, Türklüğümüzü ifşa etmek, bayrağımızı gururla taşımak suç teşkil etmeye başladı. Farkında mısınız? Kim derdi ki, bir gün ağzımızdan çıkacak normal bir söz yüzünden başımız derde girecek? Gün, o gün oldu işte.

En üst kademedeki komutanlar ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildiler. Sebep örgüt kurmak. Örgüt nerede? Yok. Gerçek teröristler “sayın” olurken bu ülkenin değerleri çürütülmekte. Farkında mısınız?
Bütün bunlar olup bitmeye devam ederken bir kaza haberiyle yıkıldık. 3 evladımızı uğurladık son yolculuklarına. Bir sene içinde Fatih’i, Özgün’ü, Berkay’ı, Sıla’yı ve Buse’yi trafik kazalarında kaybettik. Allah ailelerine sabırlar versin, başka kimseye evlat acısı göstermesin.

İşte etrafımda bütün bunlar olup biterken, bu aralar hiç keyfim yok. Düşünceliyim, kaygılıyım, üzgünüm, biraz da öfkeliyim. Bu günlerde anlatacak bir şeyim yok. Olanı biteni şaşkınlıkla, dehşetle izliyorum. Yıllar önce canlarını düşünmeden vererek bize bugünleri gösterenlere ihanet edildiğini düşünmüyor musunuz? Bize bıraktıkları emanete sahip çıkabiliyor muyuz? Biz, bizim çocuklarımıza, o küçücük yüreklerinde vatan ve bayrak sevgisi taşıyan umudumuz çocuklarımıza bize bırakılan emaneti hakkıyla teslim edebilecek miyiz? Düşünüyorum, düşündükçe hırslanıyorum.

Ben başka bir Türkiye istemiyorum. Türk olarak doğdum, Türk olarak öleceğim. Ve kim ne derse desin hayatımın sonuna kadar Türk olmaktan gurur duyacağım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL