TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

9. DELMECE YAYLA ŞENLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Yalova Valiliği, Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Teşvikiye Belediyesi işbirliğinde 9. Delmece Yayla Şenlikleri yoğun ilgi görürken standlar, şenliğe renk kattı. 13-14 Haziran tarihlerinde 2 gün boyunca devam..

9. DELMECE YAYLA ŞENLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

15HAZ.DELMECE

Yalova Valiliği, Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Teşvikiye Belediyesi işbirliğinde 9. Delmece Yayla Şenlikleri yoğun ilgi görürken standlar, şenliğe renk kattı.

13-14 Haziran tarihlerinde 2 gün boyunca devam edecek yayla şenliklerinin birinci gününde, Yalovalılar şenliğe yoğun ilgi gösterdi.

Belediye başkanları, Yalova protokolü ve sivil toplum kuruluşların hazır bulunduğu şenliklerde yöresel derneklerin açtığı standlar şenliğe renk katarken, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, protokol üyeleriyle beraber stantları gezdi.

Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin yaptığı konuşmada, bu yıl dokuzuncusunu düzenledikleri senlik sayesinde Türkiye’nin özeti olan Yalova’da kültürlerin kucaklaşmasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Sivil Toplum Kuruluşları’nın şenliğe güzel katkı verdiklerini belirten Karatekin, şenlikte birlik ve beraberlik içinde herkesin kültürünü tanıtacağını ifade etti.

AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ise Delmece Yaylası’nda yapılan şenliklerin açılışında yaptığı konuşmada Teşvikiye beldesinin bir doğa harikası olduğunu söyledi.

Teşvikiye’de düzenlenen şenliğinin birincisinde AK Parti Yalova İl Başkanı olduğunu ve şuanda dokuzuncusu düzenlenen şenliğe milletvekili olarak katıldığını belirten Demirel, “Buraya bir Kent Ormanı’nı kazandırdık. Bununla birlikte şelaleler, dipsiz göl derken geliş ve gidiş istikametinde insanların bu yayla sayesinde Teşvikiye’yi daha iyi tanımasına vesile olundu” diye konuştu.

konuşmaların ardından mehteran takımı gösteri yaptı, Bayar Şahin ve yerel sanatçılar şarkılar söyledi ve çeşitli gösteriler yapıldı.

Şenliklerin ikinci günü olan Pazar günü ise,Grup Laçin konseri ve Yalova’da faaliyet gösteren derneklerinin folklor gösterileri, sportif faaliyetler gerçekleşecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL