Gündem

Deprem bölgesinde etkili olan şiddetli yağış can kayıplarına yol açtı. Şanlıurfa’da 9 kişinin cansız bedenlerine ulaşılırken, Adıyaman’ın Tut ilçesinde ise 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi aranıyor.  Şanlıurfa ve Adıyaman son yılların en..

Deprem bölgesinde etkili olan şiddetli yağış can kayıplarına yol açtı. Şanlıurfa’da 9 kişinin cansız bedenlerine ulaşılırken, Adıyaman’ın Tut ilçesinde ise 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi aranıyor. 

Şanlıurfa ve Adıyaman son yılların en yoğun yağışı nedeniyle sele teslim oldu. Caddeler göle döndü, otomobiller sürüklendi. Şanlıurfa Valiliği, dere ve kanal yataklarından uzak durulmasını, bodrum katlarda yaşayanların evlerini boşaltmasını istedi.  

2 İTFAİYE ERİ KURTARILDI 

Şanlıurfa’da, dün akşam başlayan ve bugün de devam eden yağışın sele dönüşmesiyle kent merkezindeki Köprülü Abide Kavşağı’nın alt geçidine dolan suda kalan 2 itfaiye görevlisi, arama- kurtarma ekiplerince kurtarıldı. İtfaiyecilerin kurtarılması, alkışlanırken, yakınları ise birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü. Sudan çıkarılan 2 itfaiye eri, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bölgede dalgıç ekipleri de arama- kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.   

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL