Gündem

Yalova belediyesinden yolsuzluk iddiasıyla görevden uzaklaştırılan Başkan Vefa Salman mahkeme kararı lehine çıkarsa görevine geri dönecek. Kılıçdaroğlu Yalova mitingi dahil birçok platformda Cumhurbaşkanı olursa Salman’ın göreve geri döneceğini söylemişti. Ancak..

Yalova belediyesinden yolsuzluk iddiasıyla görevden uzaklaştırılan Başkan Vefa Salman mahkeme kararı lehine çıkarsa görevine geri dönecek. Kılıçdaroğlu Yalova mitingi dahil birçok platformda Cumhurbaşkanı olursa Salman’ın göreve geri döneceğini söylemişti. Ancak Salman göreve dönmek yerine milletvekili olmak için CHP’li milletvekillerine baskı yaparak seçimlerde aday olmak istediğini belirttiği kulislerde konuşuluyor. Vefa Salman seçilmiş belediye başkanları için son başvuru tarihi olan 16 Mart’ı kaçırmamak için Kılıçdaroğlu’nun sözünü çiğneyerek Ankara yollarını aşındırıyor.  

Kulislerde konuşulan diğer bir can alıcı yoruma göre ‘Vefa Salman CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kazanacağından çekinceleri olduğu için milletvekili olup dokunulmazlıktan mı yararlanmak istiyor?’ Şeklinde yorumlanıyor 

Öte yandan Yalova’dan bir isim daha Kılıçdaroğlu ile görüşmek için Ankara’da. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Tahsin Becan, CHP Yalova milletvekili birinci sıra verilmesi halinde Ticaret Odası başkanlığından istifa edip milletvekilliği çalışmalarına başlayacağı konuşuluyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL