Yalova

– Eski Yalova Devlet Hastanesi hizmete devam edecek  – Eski Yalova Devlet Hastanesi’nin bir bölümüne Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi açılacak.  – Sahil Mahallesi’ne Aile Sağlık Merkezi kuruluyor.  – Siteler..

– Eski Yalova Devlet Hastanesi hizmete devam edecek 

– Eski Yalova Devlet Hastanesi’nin bir bölümüne Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi açılacak. 

– Sahil Mahallesi’ne Aile Sağlık Merkezi kuruluyor. 

– Siteler Mahallesi’ne İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Servis geliyor. 

– Sultaniye Mahallesi’ne Aile Sağlık Merkezi açılacak. 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından gündeme getirilen eski Devlet Hastanesi’nin hizmete devam etmesi konusuna Çiftlikköy Belediyesi Saklı Bahçe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda Vali Muammer Erol’dan açıklama geldi. Yalova Valisi Muammer Erol, eski Yalova Devlet Hastanesi’nin sağlık hizmeti vermeye devam ettiğini ancak burasının Çiftlikköy ilçesine ait bir Devlet Hastanesi’ne dönüştürülmesinin poliklinik sayısında daralmaya yol açabileceğini belirtti. Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray, önümüzdeki süreçte Eski Yalova Devlet Hastanesi’nin hizmete devam edeceğini ifade etti. 

‘ESKİ HASTANE HİZMETE DEVAM EDECEK’ 

Toplantıda Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray, Yalova eski Devlet Hastanesi’nin sağlık hizmeti vermeyi sürdürdüğünü dile getirdi. Bu binanın 1 bloğunun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi diğer Bloğunun ise devlet hastanesi olarak hizmet vermeye devam edeceğine vurgu yaptı. 

Müdür Eray, “Yeni hastanemiz hizmete girdi. Tam kapasite ile yeni binada hizmet veriyor. Elbette halktan sıkça gelen soruların başını da eski binanın durumu ne olacak sorusu çekiyor. Eski binayı yine sağlık hizmetlerinde kullanmaya devam edeceğiz. Yalova Devlet Hastanesi’nin eski binası 2 bloktan oluşuyor. Ameliyathanenin olduğu blokta 8 ameliyathane var. Diş Hastanesi açtığımızda ameliyat haneye de ihtiyacımız var. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini büyütmemiz lazım. Biz Yalova Devlet Hastanesi’nin eski binasının bir bloğunu 75 üniteye kadar çıkabilecek bir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne dönüştüreceğiz” dedi. 

“SAĞLIK HİZMETİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ” 

Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeyi sürdürecek olan eski Yalova Devlet Hastanesi binasında şu anda 10 farklı branşta sağlık hizmeti verildiğine bir kez daha vurgu yapan Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray, “Yalova Devlet Hastanesi’nin poliklinikler bölümü ise sağlık hizmetleri vermeyi sürdürüyor. Günlük yaklaşık 10 farklı branşta vatandaşlara bu binada sağlık hizmeti veriliyor. Hiçbir zaman oradan polikliniğimizi kaldırmak gibi bir düşüncemiz de yok. Bakanlığımızın oluru da zaten bu şekilde. Polikliniklerin üst kısımlarını da Fizik Tedavi ve Palyatif Bakım Merkezi olarak kullanacağız. Ama ilimiz de Çiftlikköy ilçemiz de büyüyor ve gelişiyor.” şeklinde konuştu.  

VALİ EROL ESKİ HASTANE KONUSUNDA NOKTAYI KOYDU 

Çiftlikköy halkının burada bir Çiftlikköy Devlet Hastanesi kurulması talebini değerlendiren Yalova Valisi Muammer Erol ise bu yaklaşımın çok doğru olmadığını ifade etti. Eski binadaki sağlık hizmetlerinin yeni bina ile bütünleşik olarak devam etmesinin Çiftlikköy halkı açısından en iyi yaklaşım olduğuna değinen Vali Erol, “Burada yürütülen sağlık hizmetinden hiçbir kalem eksilmiyor. Bütünleşik kalması durumunda da yeni hastane de ne varsa burada da takviye yapılabilir. Ama burasını Çiftlikköy Devlet Hastanesi yaparsak. Burasının başhekimi ayrı olacak. Dolayısıyla burası artık mevcut hastaneden ayrılmış olur. Artık bakanlık ne kadar kadro verirse, ne kadar poliklinik açılmasına izin verirse onlarla yetinmek zorunda kalırsınız.” diye konuştu. 

“ÇİFTLİKKÖY HALKI İÇİN DOĞRUSUNU İSTEDİK” 

Silpagar, “Biz elbette ilçemizin en iyi sağlık hizmetini almasını istiyoruz. Burasının Yalova Devlet Hastanesi ile bütünleşik bir yapıda hizmet vermeye devam etmesi halkımız açısından çok daha iyi olacak. Sayın valimiz de bunu konuda mutabık olduk. Amacımız daha iyi sağlık hizmeti alınması ise biz doğru olanı yapmak zorundayız” dedi. 

“3 MAHALLEYE AİLE SAĞLIK MERKEZİ AÇILACAK” 

Konuşmasında Sahil Mahallesi ve Sultaniye Mahallesinde birer Aile Sağlık Merkezi kurulacağı müjdesini de veren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Sahil Mahallesi’nde Atatürk Parkını yanına yeni bir yönetmelikle, 2,5 dönüm üzerine Aile Sağlık Merkezi yapılacak. Yine Sultaniye Mahallemizde de bir Aile Sağlık Merkezi kurulacak. 630 metrelik burada bir yerimiz var. Bu arsayı da tahsis edeceğiz.” diye konuştu.  

Toplantının ardından müjdeleri alan muhtarlar Yalova Valisi Muammer Erol önderliğinde Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray’a, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a ve Çiftlikköy İlçe Sağlık Müdürü Güven Hocaoğlu’na, teşekkür ederek vatandaşlarla bu müjdeyi paylaşacaklarını ifade ettiler. 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL