Güncel

Bursa’daki ‘Gemlik-Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’nin ardından Yalova’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yalova Valiliği’ni ziyaret etti.   Karaismailoğlu, esnaf ziyaretlerinden sonra, Yalova Belediye..

Bursa’daki ‘Gemlik-Yenimahalle Farklı Seviyeli Kavşağı ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’nin ardından Yalova’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yalova Valiliği’ni ziyaret etti.  

Karaismailoğlu, esnaf ziyaretlerinden sonra, Yalova Belediye Başkanlığı’nı da ziyaret etti. Ardından ‘Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’ne katıldı. 

Bakan Karaismaloğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

“19 Ocak’ta yani geçen hafta Amasya’da Padal Tüneli ve ardından 22 Ocak’ta İstanbul’da Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattımızın açılışları ile cumhuriyetimizin yeni 100’üncü yılına güçlü bir başlangıç yaptık. 

Sabah Gemlik’teydik, şimdi de Yalova’da. Bakanlığımız sorumluluğundaki en önemli hizmet kollarından biri olan kara yolu taşımacılığı, gelişmiş ülkelerin vazgeçilmez ulaşım modlarından bir tanesi. Ülkemizi bölünmüş yollar, otoyollar, mega projeler ve akıllı ulaşım sistemleriyle çağın çok ilerisine taşıdık. 2003 yılı öncesi sadece 6 bin kilometre uzunluğundaki bölünmüş yol ağımızı tam 29 bin kilometrenin üzerine çıkardık. Ayrıca 458 kilometre uzunluğunda 127 adet kara yolu tüneli de inşallah devam ediyor. 80 kilometre uzunluğunda 488 köprü ve viyadük inşaatı da aynı anda devam etmekte.” 

‘YALOVA’YI İSTANBUL’A KAPI KOMŞUSU YAPTIK’ 

Yalova otogar kavşağı köprüsü ve bağlantı yolları ile kesintisiz ulaşımın sağlandığına dikkat çeken Karaismailoğlu, “Hiç şüphesiz Yalova ilimiz, hem sanayi hem de tarım alanında yükselen bir değerdir ve her geçen gün artan potansiyeliyle stratejik konumuna da sahiptir. Aynı zamanda Marmara ve Ege bölgeleri arasında ana ulaşımı sağlayan kuzey-güney yönlerinde uzanan kara yolu bağlantılarıyla da önemli bir kavşak noktası konumunda, Yalova. Yalova Hastanesi, Yalova Emniyet Müdürlüğü, otogar ile yapılması planlanan alışveriş merkezi nedeniyle söz konusu kesimde artacak trafik hacminin önlemini de şimdiden almış olduk. Kesintisiz ulaşımı da sağladık” dedi. 

Bakan Karaismailoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:“Yollar, akarsu gibidir; geçtikleri yere hayat katarlar. Yollarımız, altyapı projelerimizle geçtikleri yerlerin istihdamına, üretimine, ticaret, kültür ve sanatına can katmaktalar. Yalova’da özellikle valilikte ve belediye başkanlığımızda önemli toplantılar yaptık. Tabi Yalova’nın taleplerini biz zaten biliyorduk. Yerinde bir daha bunların aciliyetlerinin ve öneminin farkına vardık. Tabi projelerimiz hazır. İnşallah projelerimiz hep bir bir ardı arkasına gelecekler. Yalova çevre yolundan tutun, Çiftlikköy kavşağından tutun, hep defterimiz ve ödevlerimiz hazır. Biz Yalova’nın öneminin farkındayız ve Yalova’yı geleceğe birlikte taşıyacağız.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL