Güncel

Ak Parti Yalova il başkanı Muğlim BAĞATAR Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi ile yeni baraj yapımı konusunda görüştü.  Geçtiğimiz hafta Ankara’da gerçekleşen il Başkanları toplantısı sonrasında Ak..

Ak Parti Yalova il başkanı Muğlim BAĞATAR Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi ile yeni baraj yapımı konusunda görüştü. 

Geçtiğimiz hafta Ankara’da gerçekleşen il Başkanları toplantısı sonrasında Ak Parti Yalova il başkanı Muğlim BAĞATAR Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof Dr. Vahit KİRİŞÇİ ile görüşerek Gökçedere barajındaki su seviyesinin azaldığı ve daha önceden çalışmalarına başlanan yeni baraj projesine acil başlanması konusunda Sayın Bakana bilgi aktardı.  

Muğlim BAĞATAR “Tüm dünyada ve ülkemizde küresel ısınmanın etkileri neticesinde yağış rejimleri değişmekte ve zaman zaman kuraklık baş göstermektedir. Yaklaşık 2,5 yıldır, ileriki yıllarda Yalova’nın susuzluk problemi yaşamaması için çalışmalarımız devam ediyor. Termal de bulunan gökçedere barajımızın üst kısmında yapılması planlanan 28 milyon metreküp kapasiteli Çağlayan barajı için proje çalışmalarımız tamamlandı. Baraj yapım projeleri, planlaması, etüt çalışmaları ve yapım ihalesi göz önünde bulundurulduğunda uzun vadeli projeler olduğu için ileriki yıllarda şehrimizin susuzluk yaşamaması için erkenden çalışmaya başladık ve yolu yarıladık.  

Yalova’nın hızla göç alması sebebiyle artan nüfus miktarını mevcut Gökçedere barajının ileriki yıllarda karşılaması pek mümkün görünmemektedir bu sebepten kış aylarında daha fazla su depolanabilmesi için ikinci bir baraj yapılması kaçınılmazdır. Ayrıca kayıp ve kaçak su oranını azaltmak için içme suyu ana isale hattını yenilemekteyiz. İnşallah öncelikle isale hattımız sonrasında da Çağlayan barajını hayata geçirerek ilimizin uzun yıllar su sıkıntısı yaşamamasını sağlamayı hedeflemekteyiz” dedi. 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL