Güncel

Yalova Üniversitesi Rektörlüğü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Münasebetiyle Yalova Basınıyla bir araya geldi. Kahvaltı organizasyonun ardından basın toplantısı düzenleyen Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı “8 aydır görevdeyiz..

Yalova Üniversitesi Rektörlüğü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Münasebetiyle Yalova Basınıyla bir araya geldi. Kahvaltı organizasyonun ardından basın toplantısı düzenleyen Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı “8 aydır görevdeyiz Üniversitemiz için çalışmaya, üretmeye ve gelişmeye devam ediyoruz.” Dedi.  

Üniversitede 8 ayda gerçekleştirilen faliyetler ve gelişmeler hakkında bilgi veren Rektör Bahçekapılı’ya Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hamit Er, Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Senay Yürür ve Yalova Üniversitesi Genel Sekreter vekili Yalçın Tokay eşlik etti.  

Rektör Bahçekapılı sözlerine, 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlayarak başladı. Her zaman Nitelikli ve Kalite eğitimin peşinde olduklarını, tercih edilir bir üniversite olabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.  

Bahçekapılı;  

“Yalova Belediyesi ile yakın diyaloglarımız sayesinde birçok konuda alt yapı ve üst yapı çalışmalarında destek görüyoruz. Aynı şekilde Yalova İl Özel İdaresiyle yaptığımız protokol ile Üniversitemize Laboratuvar oluşturuyoruz.” İfadelerini kullandı. 

Sözlerine öğrencileri rahatlatacak müjdesiyle devam eden Bahçekapılı, İstanbul ve çevresinden gelen Yalova Üniversitesi öğrencileri için İDO ile yapılacak protokol ile indirim uygulanacağını duyurdu.  

“Göreve geldiğimizde bütçe 22 milyondu bütçeye ek 66 milyon aldık. Sanat ve Tasarım Fakültesi için bütçeden 2 milyon ayrılmış. Mümkün değil o rakam ile bitirmek fakat bizim bu fakülteyi bitirmek boynumuzun borcu” ifadelerini kullandı.  

14 YIL SONRA BİR İLK  

“Üniversitemiz ISO 27001 belgesini almaya hak kazanarak bir ilk imza attı. Aldığımız belge sayısını 6’ya çıkaracağız.”  

YENİ KÜTÜPHANE 

Bahçekapılı Yalova’nın ve Üniversitenin en büyük eksiklerine değinirken yeni projelerinden biri olan Kütüphane müjdesini de verdi. Mevcut kütüphanenin yetersizliği ve eksikliğinden kaynaklı yeni bir kütüphane olması gerektiğinin altını çizdi.  

Bahçekapılı açıklamalarının ardından gazetecilerin cevaplarını yanıtladı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL