Kültür-Sanat

Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde devam eden yaratıcı drama kurslarında toplam 160 çocuk eğitim alıyor.  Yalova Belediyesi Sebahattin Engin-Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu’nda devam eden yaratıcı drama kurslarını..

Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde devam eden yaratıcı drama kurslarında toplam 160 çocuk eğitim alıyor. 

Yalova Belediyesi Sebahattin Engin-Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu’nda devam eden yaratıcı drama kurslarını ziyaret eden Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, tempolu geçen günün yorgunluğunu çocuklarla bir araya gelerek attı. Kurslarda bulunan çocukların eğitimlerini izleyen, çocuklarla tek tek ilgilenen Tutuk, ardından kurslara gelen çocuklara hediye takdim ederek günün anısına fotoğraf çektirdi. 

3 Yaş Grubu 160 Çocuk Kurslarda Eğitim Alıyor 

Çocuklara yönelik etkinliklere önem verdiklerini ve Yalova Belediyesi olarak çalışmalar yaptıklarını belirten Tutuk; “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyemizde profesyonel eğitmenlerimiz eşliğinde geleceğimiz olan çocuklarımız Salı ve Çarşamba günü 3 kategoride (5-7,7-9,10-12) 160 öğrencimiz yaratıcı drama kursu almaktalar. Yapılan bu eğitimlerin akabinde çocuklarımız önümüzde ki Mart ayında tüm yaş kategorileriyle bir oyun sergileyecekler. Eğitmenlerimizin bilgileri doğrultusunda bu eğitimleri ücretsiz olarak alan yavrularımız eğlenmekle birlikte konsantrasyon, özgüven, grup çalışmalarına uyum ve kendini ifade edebilme yeteneklerini geliştiriyorlar” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL