Yalova

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 2022 yılını dolu dolu geçirdi. Ekipler yıl boyunca 8 bin 502 şikâyeti çözüme kavuştururken, bin 910 sokak hayvanını da klinikte tedavi etti.  Yıl boyunca ekipler..

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 2022 yılını dolu dolu geçirdi. Ekipler yıl boyunca 8 bin 502 şikâyeti çözüme kavuştururken, bin 910 sokak hayvanını da klinikte tedavi etti. 

Yıl boyunca ekipler yine gece gündüz, yaz kış demeden sokaktaki can dostlarımıza 41 bin kg mama dağıttı. Ayrıca onlar için kedi, köpek, kuş ve ördek evleri de tasarladı. Bununla birlikte Veteriner İşleri Müdürlüğü ‘Satın Alma Sahiplen’ modeliyle 234 can dostumuzun sıcak yuvalarına kavuşmasına vesile oldu. 

Ekipler, Yalova Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren; Yürüyen Köşk, Engelsiz ve Çınar Kafe’de arta kalan yemekleri kliniğe getirerek, sokak hayvanlarına verildi. Böylelikle sokak hayvanlarının mama ihtiyaçları karşılanırken israfın önüne geçildi. 

Sokak Hayvanlarının Tedavisi ve Bakımı Yapıldı 

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü hekimleri tarafından klinikte toplam bin 910 sokak hayvanının tedavileri ve bakımları yapıldı. Trafik kazasında yaralanan 3 bin 335 hayvanın ise müdahaleleri yapıldı. Mikroçip uygulaması ile 937 hayvan çiplendirildi. Kamu kurumları ve dernekler ile iş birliğinde bin 728 sokak hayvanı toplanarak sağlık kontrolleri yapılarak, kısırlaştırıldı. Tüm sağlık kontrolleri yapılan sokak hayvanları doğal yaşam alanlarına bırakıldı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL